6 Các câu trả lời

normal . sy tgk nasi + ayam pun rasa mual mcm apa, rasa nak ngis je sebab perut pedih , tp alhamdulillah 7w dah strt bole makan nasi dan ikan . ayam still takleh trima . rupanya sy tak bole duduk rumah . kalau kat rumah mual tu mcm apa makan pun tak bole . pergi kluar . elokkkkk . mkn tu makan ni hahahahaha .

saya masa 6w6d dah bole dgr jantung . sy kecik jgk masatu . 7w5d dah besar sikit janinnya .

Normal. Sy masa first trimester selera makan jadi kurang sampai turun 3kg. Padahal alahan lain semua tak ada 😅 Dah masuk 2nd trimester baru ada selera makan..makin naik minggu akan makin naik berat. Sekarang dah 3rd trimester, hampir 12kg naik dengan jayanya 🤰

normal.. saya 2 kali masuk wad sbb x boleh mkn.. Tapi paksa diri jgk mkn sambil menangis.. 5 bln baru ada selera mkn sampai dh gemuk asyik kena marah dgn misi 🤭

normal. sy sampai 13w mcmtu. sampai mlm nk tidur mual terpaksa tinggikan bantal & letak minyak angin kt hidung. masuk trim 2 lepastu baru ok & selera makan.

baru start la tu alahannya. takpe sabar ya mommy. cuba cari makanan yg boleh makan. kesian pulak nanti perut kosong sis lg lembik. baby pun kurang nutrisi nanti. cuba makan buah masam2 ke. yg mana boleh makan sikit2.

Normal je tu.. Trimester pertama mmg agak mual sikit..nnt dh msuk trimester kedua in shaa allah makin okay

normal. saya smpai 13w jugak x selera makan. berat turun 10kg 😅

Câu hỏi liên quan