5 Các câu trả lời

TapFluencer

Keep monitor yaa , sebab tanda bersalin tu . Membuang salah satu untuk clearkan usus bagi laluan for baby . Kalau berlarutan bersama mengeras terus ke hospital yaa , check laluan atau apa yg patut . Lain moms lain tanda2 dia alami tengok2 dah ada bukaan . Sambil buat exercise ringan ya sis . Mudahan dipermudahkan urusan .

Haah itu jugak tanda bersalin , lendir putih telur , coklat , merah ke darah fresh . Cepat ke hospital yaa takut ada bukaan cm . Andai tak yakin ke hospital ya . Refer doktor terus . Lain orang lain tanda moms alami .

saya minum air suam banyk bnyk klau rasa membuang tu tak dapat dan tak lama kmudian tu dah membuang , sbb air kosong membantu membuat kan usus kita kembang ahh mcmtula kiranyaa 😅

Hmm saya dah buat macam tu awak. Mmg kerap minum air suam or air kosong gitu je. Sabor jela kan 😂😂

saya anak kedua cirit birit,pastu terasa baby makin kebawah je...cek hosptl dah buka 3cm sis..hati2 ye...semoga dipermudahkan...

Kepala baby di bawah , masa scan doktor ada bgtau baby masuk laluan atau belum . Sis akan rasa mcm benjolan or berat area vagina kita tu . Banyakkan cangkung , bila memulas tapi jangan dlm toilet yaa 😂 . Ghisau . Keputihan atau mucus plug yg tutup rahim kita tu , bagi laluan untuk pembukaan vagina . Yakin dgn instinct keibuan sis , rasa pola mengeras tak mcm selalu terus hospital . Amik langkah awal takpa .

Sy pun sama. Harini 37w. Membuang je lepastu memulas. Sakit betul perut🥲 first mom jugak.

Samalah sis. Risau dok teran dalam toilet tapi bukan najis yg keluar 🥲 semoga urusan bersalin dipermudahkan tau. Bersamala kita berjuang 😂

x lama lagi la tu sis... boleh la ke hospital

Terima kasih sis 😊