5 Các câu trả lời

Pengalaman pernah minum air bunga dr mekah bukaan memng cepat tapi contraction memng kuat..sy memng xjd org dh atas katil tu..sbb kesakitan tu memng xleh relax direct contraction xde stop..sedut gas byk effect ny lepas besalin sy separuh sedar xdpt mkn minum auto muntah sendiri..dn asyik nk tepejam mata sendiri.

Ooo gitu pulak ek. Lebih kurang macam air selusuh juga yer effect dia.

cakap pasal air selusuh ni kan, saya teringat makcik saya dluu.. dia nak bersalin bukaan dah 4cm kot.. lpas tuh diaa pi minum air selusuh yg laki dia bawakan.. minum jaa duduk skjap sakitt yaamatt... doc check bukaan jadi 1cm.. menangis diaa... sehari lebih jgkk dia tahan sakit nak beranak tuhh

Mak aiiii. Seram betul. Tak berani lar nak minum kalau macam tu

tak pernah langsung minum air selusuh tapi nurse selalu kata kat saya "ni mesti minum air selusuh la ni". dua kali bersalin, dua kali tu juga la nurse ckp benda sama. padahal sy memang jenis contraction kuat tapi dilate lambat 😅 nafikan la mcm mana sekalipun tetap kena tuduh minum 😌

Sebab diorang kata kalau minum. Bukaan baru sikit. Contraction dah macam 10cm gitu. Saya takut pulak baca.

Kalau saya tak pernah. Masa pregnant dan dalam pantang, saya tak buat benda2 pelik lagi2 yang melibatkan petua or tips orang tua2. Saya follow OBGYN, paed dan banyakkan bacaan ilmiah. Ini saya la. Tak pasti mommy yang lain macam mana.

Tu lar. Seram baca komen orang lain punya pengalaman

Sy ada minum air selusuh msa first pregnancy...kesan dia contraction kuat bukaan skit. tapi, dengan izin Allah Sy sakit xlama terus branak..

Câu hỏi liên quan