15 Các câu trả lời

VIP Member

Tengok pada keadaan awk jugak.. Ini hanya pendapat sy.. Jika tempat kerja awk dan tempat berpantang awk jauh boleh je awk amik cuti awl untuk pulang ke lokasi berpantang awk untuk bersalin at sana… Tapi kalau x jauh.. Selagi awk rasa awk larat kerja je sampai hari awk nak besalin.. Bila awk amik cuti awal.. Awk akan naik kerja pon awal jugak.. Time baby dah ade dengan awk.. Nnty awk rasa berat hati nak tinggal baby awal.. Lagi2 jika awk hanya dapat cuti bersalin 2bulan sahaja.. Belum cukup 44 hari awk dah kene naik kerja jika cuti awal..

Macam sy due 31/1 nanti. Tapi sbb sy duduk penang sorg, husb keje dekat sabah. Parents pulak dekat jb. So sy plan balik 3 minggu awal. Mungkin dalam 8@9/1/24. Takut nak amik risiko kalau duduk sorg memandangkan kuarters tingkat 3, kene menapak naik turun hari2.

moga dipermudahkn urusan kita nnt.rasanya tarikh bersalin kita lbh kurang juga tu

saya due insya Allah 23/1, tapi dah plan nak ambik seminggu awal (15/1 camtu) sebab takut terberanak awal 😂 kalau tak terberanak awal pun, boleh la seminggu tu nak rehat betul2 sebelum sibuk dgn baby lepas tu.

Ambil kira tahap kesihatan dan tempat awak nak bersalin (area rumah atau kampung). Macam saya sampai hari nak bersalin tu kerja lagi 😅 Balik kerja terus siap2 pergi hospital.

lebih kurang macam saya juga.. apa apa pun sebaiknya ambil cuti awal seminggu dari tarikh due

Saya due 18/1, tapi alhamdulillah ckg ni dia ada cuti sekolah. 15hb 12 dah start cuti walaupun maternity nanti kira start 2/1. Ambil cuti awal sikit sebab dah tak larat.

sama....sy due 8/1..tp ambik cuti start 2/1...cikgu boleh cuti awai skit...skrg 15/12 dh start cti..bole rehag2

sya due 10/1 tpi esok dh start cuti bersalin emm dh x lrat nk prgi kja tpi ikot mummy laa klau mummy okey kja ka smpai tarikh yg mummy nk cuti tu❤️😀

Saya start ambik cuti masa week ke 39. saya pun anak first and mommy yg bekerja. tapi kalau terberanak awal HR company akan adjust cuti maternity tu.

sye due 4/1, hbiskn mnggu ni keje sbb nk balik kg bersalin kt kg, so kena ade checkup kt area kk kg jgk sblum brsalin.. so cuti smnggu awal

Saya due 3/1..ambik cuti seminggu awal (25/12)..jujurnya, sekarang pon dh x larat nak pegi kerja huhu. Rasa nak rehat je dekat rumah.

sy punya due 6.1. tp sy dah start amik cuti mula 27.12 nie.. x larat nk jln dah.. tapak kaki sakit.. so kita berehat jela kat umah..