9 Các câu trả lời

saya masa 18w tu dah rasa mcm bubble2 dalam perut, sesekali rasa mcm kena cuit. tp masuk 20w lagi jelas, sebab konsisten rasa bergerak tiap hari jadi dah boleh detect dah ni baby tendang ni huhu. paling kerap terasa lepas makan, lepas makan/minum manis dgn malam sebelum nak tido.

VIP Member

Sy masa 16w rasa bubble2. Klaw mengiring rasa ade bnde gerak. Mula2 terkejut 😝 sbb first time kan xtao. Now da 20w ni, perut pn da nmpk time gerak. Dlu klaw bg husband pegang, dye ckp mcm dentak jantung je. Skrg bg dye pegang, da rasa baby gerak. 🥰

TapFluencer

Sy 19w dh rsa bby tndang2 .. skrg 20w mmg hari2 rasa dia tndang..rasa mcm berombak mcm tu perut bwh.. klau time kita berehat, lgi aktif dia.. lgi2 wktu mlm.. hhehehe.. ada org cpt.. dan ada yg lmbt rasa

Saya pun terkejut jugak 19w dah start rasa baby tendang. Mula mula tak perasan jugak. Lepastu duduk diam diam tengok betul betul baru perasan. 😂

Sy masa 16-17 weeks dh start rasa dlm perut. Skrg pon nk msuk 20w pon mmg makin kuat rasa dia. Tpi lain org lain yg akan dirasa ye😊

19 weeks rsa berombak dgn cuit2. Tu pun kdg2, skrng dh 22weeks 4days, dh rsa mkin kuat and kerap😬 Ad org 20 weeks bru rasa.

saya 20week da rasa.. tengah rehat² dia berombak.. nak² lagi klu bapa dia dekat lagi la dia buat gerakan.. 🤭🤭

Sy mula rasa msa 16minggu,,skrg 21minggu makin kuat..aktif sgt.rupanya bby boy😆patut la aktif semacam..

betul tu sis.. saya pregnant ke2 baby boy memang aktif kuat dan kerap tendang..😊

VIP Member

Sy 21 week belum rasa lgi. Risau jugak hri2 memikir 😅

Nurse ada bagitahu saya kalau rasa lambat tu mungkin faktor kulit perut tebal. Baby dah besar sikit bru rasa jangan risau ye 🥰