6 Các câu trả lời

kalau baby biasanya dorang wangi je awk. hehe x bau reban lagi. x yah mandikan pun x pe. Cuma kalau nak bole kejut awl kul 6 ke. air suam suam. tukar lampin semua. Memudahkan pengasuh jugak. Ikut jugak ada pengasuh yg ok je baby x mandi. Nnti awk tnye mereka balik ya

pengalaman sebagai guru taska, baby dah ada jadual mandi jd tk perlu parent mandikan ank sebelum hantar tu klo baby masih tidur pun ok, maksud ye baby masih tdor dr rumah n sampai taska pun tidur cikgu tk kn ganggu dan cikgu akan bg baby tdor sehingga baby ready bgun

selalunya baby tak perlu mandi dulu. cuba tanya balik. kalau perlu pun, tak perlu kejut. just handle gently, mandi tak perlu beria, cukup takat tukar nappy, bilas badan air suam je. kalau dia nak tidur the whole process, biar lah dia.

Kalau pengalaman saya, rutin anak bangun tidur dari baby sampai sekarang umur 2y++ sama. Pukul 6am dah bangun. So pukul 7am saya akan siap2 kan anak, bagi mandi semua siap. Tak pernah hantar tak bermandi.

baby kena mandi awal pagi jgk ke taska suruh? klau taska anak sy bila dh umur 1 thn baru suruh mandi dr rumah. baby buat ape plak mandi awal2 sgt. 😅

Selalunya baby kita make sure tukar pampers je. Anak saya 2 bulan, sya kejut pakai wet tissue, lama lama dah jd routine bgn 6 pagi ke atas.

Câu hỏi liên quan