6 Các câu trả lời

kalau contraction tu setiap 10min ada at least sekali dan semakin kuat rasa dia, pergi je hospital. tak wajib tunggu turun darah/pecah air ketuban. kadang2 air ketuban tu Dr/nurse yg pecahkan. bahaya jugak ketuban pecah awal lagi2 kalau takde bukaan. risiko kena infection dekat baby tu tinggi.

sy skg 37w5days perut selalu mngeras bhgian bawa perut tu selalu trasa geli2 mcm kpala baby nak cri laluan da.. selalu trasa contraction palsu.... ni yg k4 tiga anak sy sblum ni semua lahir lebih 40week so sy tungu saja la kalau da btul2 sakit atau kluar darah bru pg hspital..

sy 6 org ank x pernah pecah ketuban sendiri..darah pun xde..just mengeras perut ngn gumpalan lendir tebal je keluar.mcm ank no 6 baru ni..just mngeras perut je..sy g cek ve bukaan 4cm..lepas cek tu bukaan msuk 5cm n x lme tu doc pecahkan ketuban

saya pun tepat 38week sekarang , sama keadaan macam awak . kadang risauu overduee . so nak minta tolong mommyy" nakk tipss cepatkan bukaaan . masatu pernah kena tahan wad sebelum 35week sebab keluar darahh sikit masatu just 1cm .

pancing kontraksi sis... bersama dgn suami..mkn kurma...mkn nanas...😅😅

Sama saya pun camni dh 38w jugak. Cuma mengeras je, dan sakit mcm senggugut. Tanda lain tkde lg. Nk gi hosp tp mengeras tu pun tkde gap masa yg tetap dan kerap. Kdg2 dtg, pastu hilanggg 😂

Betul la tu sehari dlm 3 4 kali rasa. Tp gap masa nya tk tetap, baby pun masih boleh rasa begerak cuma slow2 je. Mungkin belum tarikh birthday dia, tu yg x keluar lg 😂

saya sekarang 37w5days, selalu mengeras perut. keputihan Ada Makin banyak keluar.. tapi tak berlendir, cuma Mcm berair je.. warna creamy. Ada Rasa nak berak tapi X berak pulak..

Câu hỏi liên quan