9 Các câu trả lời

Hi moms, Pada awal kehamilan, kebanyakan pasangan tertanya-tanya sama ada selamat atau tidak untuk bersama suami. Secara umumnya, hubungan intim pada trimester pertama adalah selamat jika kehamilan anda normal dan tiada komplikasi seperti pendarahan atau sejarah keguguran. Namun begitu, adalah penting untuk mendengar nasihat doktor yang memahami keadaan kesihatan anda secara spesifik. Jika anda mengalami sebarang ketidakselesaan, pendarahan, atau sakit, segeralah berjumpa dengan doktor untuk mendapatkan nasihat lanjut. Selain itu, pastikan anda merasa selesa dan tidak tertekan. Komunikasi terbuka bersama suami juga penting supaya kedua-dua pihak memahami had dan keperluan masing-masing sepanjang kehamilan ini. Jaga diri baik-baik dan semoga semuanya berjalan lancar. https://invl.io/cll7hzz

kandungan masih fragile. doktor pun tak sarankan utk bersama awal² pregnancy. mcm sy masa anak 1st memang keluar spotting lepas bersama lepas tu stop terus tunggu sampai dah 2nd trimester. 2nd & 3rd pregnancy alhamdulillah ok takda spotting. bergantung atas org sis. kalau takda spotting/bleeding lepas bersama tu boleh la teruskan mcm biasa

Sy anak 1st dlu on je tp slow2 dan xdela kerap sgt tp kali ni prgnant mmg xleh sbb mual dan xlarat. Suami mmg ckp tgu 3 bln ke atas br ok sbb diapn risau. Ikut badan kite jgk ada yg ok ada yg rahim xkuat better tgu

Depends on org sis. Tp tak digalakkan bersama masa first trimester. Sebab masih fragile and you taktahu badan you mcm mana. Mcm saya, first trimester mmg tak bersama. Husband pun faham sbb risaukan kandungan

boleh tp slow2. dan lepas air mani kat luar. sbb kalau lepas dlm, nnti perut jd cramp. cuba slow2, kalau lps bersama ada sakit2,, better tggu kandungan besar sikit.

pengalaman saya .. after bersama mesti spotting .. so trim pertama tu tak bersama tunggu baby betul2 kuat n besar

Saya haritu doc tak bagi. Start kandungan 6bulan baru start bersama. Saya TTC 14tahun

boleh tp most of ppl avoid sbb klu terkasar sgt risiko gugur is high.

Saya dptkan consult doctor dulu baru sy berani.