6 Các câu trả lời

pernah kena. sebenarnya tujuan sono tu nk bg bby tu tnjuk muka.. kdg tgn bby ttup muka bby,dia goyang2 perut nk bg bby bergerak ke utk dptkn muka bby tu, sebab sy pn pernah kena!!! sakit hati betul.. scan 5d, sy scan klinik sama sblm ni scan 2d, bbrpa kli dktor tu ok ja. tang 5d ni dktor lain pulak.. mmg mcm xreti scan.. 2 org doktor, dktr pertama ok,tp xdpt nmpk muka bby, yg ke2 ni ya allah sakit ny hati.. dh la scan tekan perut mcm nk bg pecah je kantung bby, dengan goyang kuatnya.. bodoh betul.. dh la buat2 pndai tetap xdpt pun muka bby, pnyudahnya kena bayar juga.. tp xpuas hti.. blik je,mcmtu la bby xbrpa gerak sgt,hti risau je.. xlama brpa hari kemudian klinik tu wasap semula repeat scan.. dpt dktor bagus scan lmbut dpt gmbaran smua.. tp alhmdulillah bby ok je.. mgkin hti kita risau byk pkir juga sbnrnya.. tp kira kan gerakan bby? dpt x 10 kick sehari dlm 12jam tu?

12 jam tu bermula 9pgi hingga 9malm.. sejam tu blh la tnda dlm 2kli even byk kli gerakan.. kalau dlm pkl3 setel 10 gerakn ok dah tu..

sy pun biasa prgi sono cuma sono tu bg thu sy if sakit ckp dkt dia . sono tu tekan sma mcm sy tekan bby untuk sruh dia bngn . kdg sono tu sruh mngiring ke kiri bru nmpk smua side . sebelum jmpa sono tu mmng sy mkn ice cream or air sejuk .

Saya pon time scan doc asyik goncang perut dan tekan kuat perut sbb baby asyik kepit sampai susah nmpk jantina . Tapi saya bukan swasta , doc kk . Hari seterusnya alhamdulillah baby gerak biasa je .

doctor klo scan professional sis, sy klo doc buat ok jgk stkt ni xde sampai kne tepuk goncamg2 perut, sono ni scan senak perut rasa sakit sbb kena tekan tepuk goncamg2

setiap kali nak scan better minum air sejuk or minuman manis sis. klo rasa bby kurang gerak try pi scan. nak agak2 nie kita bkn bley agak ape jd. jmpe dr je

okay baik tq awk

Takde ape kot tu, jgn risau berlebihan. Saya dulu beranak, nurse kiri kanan tekan perut saya suruh baby keluar

masa beranak lain sis, due sy lmbt lg bln 8 , tp yg ni scan biasa bukan tekan perut utk bg baby keluar, ni scan sbb nk tgok muka baby je

Rasa nya takda apa . Tapi kalau senak masa dr sono tepuk kenapa tak bgthu on the spot .

bgthu dah sis , dia stop kejap lpstu dia smbung balik tepuk

Câu hỏi liên quan