6 Các câu trả lời

ada senasib dengan saya hehe . saya start 9minggu mcm tu dah takde alahan . takut juga jadi pape sbb first baby pernah miscarriage. sampai paksa ajak husband pergi klinik buat scan , alhamdulillah semuanya okay . baby pun sihat . maybe sebab badan lain lain org kan . insyaAllah takde apa tu awak

InshaAllah Amiin Ya mujib 🤲🏻❤️

TapFluencer

kalau sy, perut start rasa keras² bila 14w. sy mmg alahan dari awal pregy lg. mual, lapar amat sgt padahal 2jam baru mkn. x boleh mkn nasi. tp masa week 10 alahan hilang padahal masa tu pegi bercuti kt CH jln bengkang bengkok. balik je dari CH terus alahan dtg balik. huhu.

baby dh membesar kot. masa pergi check up dgn nurse masa buka buku pink 11w, nurse cakap lembut lg. itulah, sy rasa baby nk jln². hehe

normal. saya anak pertama pun takde masalah makan. cuma pagi je muntah. sekarang preggy anak kedua mabuk teruk sampai down rasa diri ini. harap trimester kedua hilang la segala mabuk teruk. dah tak tertanggung 😢

Boleh try minum pati sarang burung layang2 utk kurangkan mabuk muntah2. Insha Allah 😊. Mommy jgn down atau sedih. Nnt baby dlm perut ikut sama sedih. Take care.

Normal. Time pregnant ape yg kite rasa nk mkn kite mkn (yg bergas, bercuka, tajam, angin jgn mkn ye). Benda manis2 kena kawal takut sangkut GdM pulak 😊. Mommy happy baby pn sihat ✌🏻take care

Ohh okey2 baik terima kasih puan atas nasihatnya🤲🏻❤️

Sama lah saya dah 13weeks. Sampai sekarang tak ada alahan apa-apa. Cuma bila nak kumur lepas gosok gigi je rasa nak muntah. Tapi tak muntah pun hehe. Alhamdulillah baby okay je. #anakfirst

Wahhh yeke Alhamdulillah hehhee🤲🏻❤️

normal je rezeki tu https://chat.whatsapp.com/FePISVxmiCVFZ3Y3DM03L0 Group kehamilan 2023 💟

Yeke? Lega dgr. Risau kdg2 hahaha

Câu hỏi liên quan