6 Các câu trả lời

hi awak. sy xsure sy punya baru degree tear tapi yg pasti mmg jahit sgt byk. sbb masa doctor check after bersalin tu sy ada nmpk doctor ada lukis dkt buku laporan dia. sy tnya doctor masa lepas baby keluar tp tak berjawab. dn sy pon tengah pregnant 2nd baby jarak dekat mcm awak. tahu pregnant 2nd baby masa 1st baby setahun 2bulan. doctor tak bgtau awak pape ke setiap kli checkup? xde check luka awak dkt bwh ka? mcm sy doctor siap ckp kenapa awak nk ceaser. boleh je normal. due sy sma mcm awak bulan 1 ni. tp sy xpk sgt. kalau dok pk mmg stu kerja sy xboleh buat awak. sy selalu bercakap dgn baby dn setiap kali hbis solat sy minta allah mudahkan proses kelahiran baby sy. cuma nervous tu mmg ada la

sy 4th dgree tear for 2nd child.tulang bahu ank patah,brt 3.8kg.ank 1st czer sbb bsar sgt4.3kg,normal x kuar2.& 3rd czer jgk sbb gdm on insulin,doc scan baby 4kg,tp kuar 3.5kg.doc takut ibu gdm baby besar.xnk sjrah mcm ank ke2 berulang lg.tp dlm pntang mmg azab btul la bsalin normal tu,40 hari x baik lg jahitan.sy jahit lbih krg 20 lbih jahitan,x bius sbb doc tkut bgkak & lmbat sembuh.lpas 4thn beriya nk peknen lg.serik mase bsalin tu je wak,lpas tu nk peknen lg.tu la ibu2

saya ada ahli keluarga yang 4th degree tear masa anak sulung. anak kedua dia pregnant lagi mmg kena czer, skrg anak ketiga due next week pun dia kena czer. takboleh normal dah sbb teruk sangat. tapi for your case better tanya Dr mcm mana

hai sis,nak tanya? mcmana sis utk 2nd beranak ni? beranak normal atau czer ya? saya pun mcm sis,trauma utk anak ke 2 ni sbb 1st dah 3rd deg tear,dah consult dgn doc,doc ckp boleh beranak normal,tapi kita nya risau 🥲🥲

Saya pun 3rd degree and dokter kata second pregnancy kalau saya try normal mungkin akan koyak 3rd degree. So saya pilih czer sebb saya takut kalau tetibe next jadi 4th degree😂

Tu la , saya takut nak amik risiko utk next beranak . Nk czer pun takut sebenarnya 🥲

Sis da consult Dr? Nant ble next appoinment dgn Dr, tnye Dr trus..