9 Các câu trả lời

well mader , actually if you thinking about fully breastfeed your baby you must think "positive" that you can breastfeed. 2nd thing dont skip your meal . 3rd if you a housewife keep direct breastfeed your baby . if you a working mom keep pump following pump schedule . but the main thing is actually mindset

saya pun selalu mcm ni dulu. tapi sekarang saya amalkan minum horlick setiap hari, breakfast jangan skip, setiap 1 jam direct breastfeeding & emosi kena jaga jangan fikir benda2 yg stress. Susu sentiasa ada. Now , baby dah 3 bulan 26 hari 😊

VIP Member

regular pumping, every 2hours, and make sure you yourself cukup kalsium supply ya, susu kambing bagus. my baby pun around 2months+, I consume susu kambing alhamdulilah sekali pump dapat around 8oz. goodluck mommy! oh air kosong pun kena minum banyak.

thanks mommy

saya pun kalau pump selalu nak dapat 2oz tu susah sangat . tapi cuba beli collector macam ni . nak dapat 4oz senang . sekelip mata . harga pun tak sampai RM10 kat shopee

thanks mommy

dri y apa yg sy faham kena selalu pam, lg bnyk demand lg tinggi supply..if xboleh pam sbb baby df, buat tandem..pam sebelah df sebelah..hrp membantu..

Kena rajin pam, lagi byk n kerap pam, lagi banyak susu nanti, buat jadual pam atau lps bg direct bf, terus pam

banyakkan minum air atleast 3L perday.. & hindarkan diri dari stress.. n never skip ur meal..

do power pumping dear. it might helps more.

Ambil soup betik muda.

Câu hỏi liên quan