6 Các câu trả lời

Ank first n kedua saya pntg smpi 40 hri betul2 jga lah mcm x keluar rumah , tungku dan bengkung , ank ke tiga saya pntang sndiri lpas dh 3 minggu dan buat kerja rumah mcm biasa , still pkai stoking 24 jam . sbb ank2 lain pun perlukn perhatian. .skng ank ke 4 dah 24 hri berpantang ,, pntg sndri dgn suami dan ank2 , msak mcm biasa sbb ank2 sekolah , bnda2 berat tak buat , msih mndi air suam ,kdg2 je bettungku dan berbengkung .. dan mkn msih jga mkn , inshaa Allah minx doa kt Allah supaya jga kn diri kita dri msalh kesihatan yg lain supaya dpt truskn berbkti pda keluarga ( ibadah juga ) .. stoking pkai setiap mlm waktu tido smpi ke pgi .. keluar rumah pun mmg pkai stoking ( takut msuk neraka ) haha harap semua ibu2 yg bru bersalin diberi ksihatan yg baik dan jgn stress2 yg pntg raikan org baru dlm hdup kita 💕

Kalau saya anak ke2 ni, pantang makanan yg sy alahan saja, which is nothing..telur pun almost hari2 makan sbb masa 3rd tri alah bau telur, makan bedal smua lagi2 yg fav sbb itu akan bg susu sy meriah, bab keluar2 pulak sy keluar jugak pegi mall kejap2 utk makan or beli groceries, n baby pun ikut, dia duduk dlm stroller and sy akan always singgah baby room utk susukan dia..tidur pun dalam ekon, minum air sejuk je mcm biasa, stokin tak pakai sbb panas, u boleh follow dr Imelda Balchin kt FB, kt situ banyak sgt info2 utk semua org..masa anak 1st sy pantang ikut org dulu2..anak kedua ni rileks n chill je, cuma take it easy jangan overdo ya..

TapFluencer

Berpantang biar bersungguh dan betul sis , memang sekarang tak nampak kesan takut kedepan badan kita yg sakit , badan nak guna lama . Saya lagi 10 hari nak habis pantang pun tak keluar rumah walaupun normal . Ke klinik saja saya pergi . Membuak hati nak keluar asyik tengok mommies sekarang banyak keluar dalam pantang . Suami & mak saya strict sangat bab pantang dan saya pula jenis hangat tahi ayam buat tak buat hehe , saya pulak jadi mcm suami sis . Asyik ajak keluar jaa tapi tula tahan diri jela sebab tak dpt .

kena brpantang baik baik sis... kalau bleh jgn kluar rumh dulu fokus dgn penjagaan dalaman sis buat rutin harian brpantang yg disarankan bertungku,berbekung,kerap pakai stokin,aircond suhu yg tk trlalu sejuk,bersauna,kerap mndi air suam,amalkn mknn yg brkhasiat utk hasilkn susu yg meriah dan berkualiti utk baby ...dlm tempoh brpntang je klau bleh prlu disiplin utk kebaikn rahim kita, utk diri sndiri dan baby...

TapFluencer

Hi mommy. Sebaiknya mommy teruskan pakai bengkung selagi masa pantang. Bila badan dah naik memang payah nak dapatkan shape balik. Lepas tu jangan terlalu kerap keluar rumah. Kadang badan masuk angin. Boleh je keluar beriadah contoh pergi pantai tapi jangan pergi lama sangat dan tidak kerap. Keluar bila ada keperluan. Takut nanti bila tak jaga badan senang sakit² . Moga diberi kesihatan selalu ya

sy belum habis pantang lagi, tapi suami pernah ajak berjalan dekat luar. dia takut sy bosan dalam rumah. sy tanya dia, boleh ka keluar, baby macam mana, suami kata bawa baby sekali. bukan keluar mana pun, duduk dalam kereta ja. lastly x keluar pun 😁 keluar pun pergi klinik ja hehe. sebenarnya ikut tuan badan juga sis. nak keluar, keluar ja. nanti stress pula kan.

Samala dgn suami sy. Sy berpantang dkt rumah parents. Suami pulak balik bila weekend je sbb kena kerja. Bila dia balik tu, dia mesti ajak sy keluar sekejap. Tgk luar. Duduk dlm kereta je pun takpa. Sbb dia tahu sy penat sgt jaga baby sorg2 dgn pantang lagi.