5 Các câu trả lời

sye keluarga tak de yg kencing manis.. anak first tak kena pun mnum gula .. tpi yg second nih kena plak mnum air gula tak tau plak sbb apa ... memang perit 😅 first minum than dlam 30 minit je lepastu muntah .. nurse sruh repeat esok hari plak .. 🫠🫠🫠 sudahnya 2 kali mnum gula ..

berat semua normal .. bp ke apa semua ok je .. cuma hb Sye mmg low dari mula buka buku pink.. anak second je la hb dari awal Smpai skrg da 32 mgu masih low paling tggi 10.9 pastu trun naik turun naik ..

Antara faktornya umur masa hamil, juga faktor risiko. Jadi boleh je tanya nurse kalau tak pasti kenapa. Nurse lagi suka kita tanya, bukan buat andaian. Saya kena buat MGTT sebab berisiko (saya ada 5 risiko).

Mybe sbb family tkde sejarah kncing manis and berat bdn sis pn stabil. Tu yg tkkena minum. Ada ja org yg tkperlu minum air gula time pregnant.

Pulak dh.. Overweigh ni berat badan berlebihan awakk..yg tk sesuai dgn umur dn kandungan..td kata buka buku pink underweight, kalau naik mendadak kira berat stabil dh la.

umur berapa sis? family ada sejarah kencing manis tak?

tak sure. Sy dulu 12w dan 28w . Cuba tny nurse awak

tak semua. tanya nurse masing2.

BP weekly tu sebab nurse risau pre-eclampsia. kalau sis risau GDM, tanya nurse kalau perlu minum air gula atau tak. kadang nurse terlupa, macam saya mmg patut kena minum air gula tapi nurse saya lupa, dah 28w baru saya minum itu pun saya yg ingatkan.