8 Các câu trả lời

Puan boleh buat NIPT test dari minggu 10 ke 12 boleh detect defect dan buat detailed scan pada minggu 20 in between buat juga growth scan . Inform doctor to monitor closely on the progress. Jgn risau ya Puan..Ada juga yg melalui mcm2 masalah selepas bby lahir walaupun NO X-ray mummy sihat sepanjang kehamilan dan ada juga kes baby healthy no issues walaupun mummy ada macam2 masalah semasa kehamilan including terambil X-ray so dont worry stay healthy and positive.

Thanks ❤️

suami sy pernah cerita ibu dia pernah buat xray, masa tu tak tahu jgk ibu tgh pregnant. bila doktor check doktor cakap baby mmg akan ada risiko tinggi dpt kecacatan sbb xray. akhirnya ibu mertua saya tu gugurkan kandungan yg baru bbrp minggu tu sbb kesian dkt baby kalau dia lahir byk kekurangan. awk consult dgn doktor tanya mcm mana, semoga ada berita baik..

Chest xray. I pun sama mcm u buat medical chck up utk krj. kt clinic, xray kt hospitsl. But I tau prgnt sendiri bkn clinic yg bg tau. I dh balik rumah, beberapa hari kemudian I rasa x sedap bdn so I buat prgncy test positive... Rupanya masa wat xray I dah 4w3d tp x tau.

Alhamdulillah SYUKUR . Taniah Asmahwi . I'm happy for u n baby.😘💖❤️💕♥️💜💋 Tlg doakan baby saya ye. Much love!!

Hi mommy to be, jgn risau. Chest xray mengunakan sikit sahaja radition. InsyaAllah tiada apa side effect. Kwn sy kerja under radiation yg tinggi dan tidak sedar bila pregnant. Alhamdulillah anak dia ok dan sudah lahir. Anak dia membesar dgn sihat. Be positive 💕

Thanks ❤️❤️❤️❤️

nanti buat la nt scan, detailed scan to see if ada any abnormalities. nt scan is around 11-13weeks,no more no less.. utk sementara jgn lupa mkn supplement yg patut mkn.. detailed scan saya rasa dlm 22minggu ke atas.

Sama macam saya now 18week dah tgh tunggu 20weeks nak buat details scan.. Maaf tanya puan n baby skrg mcm mana? Doc ckp apa?

alhamdulillah baby okay & sihat sihat saja 🤲🏻

Now awak dah berapa minggu??? Any tips to share with me?ur doc ckp apa? Honestly I risau sgt 😭

awak jangan fikir sangat. awak buat xray dekat bahagian mana? mula mula mmg risau. dr ckp milirad xray tu tak tinggi. so awak jangan risau. positive je okay. setiap bulan pergi je buat scan dekat klinik swasta. utk tahu perkembangan baby. now saya dah 21 week. insyaAllah nanti nak buat detail scan.

Awak kalau dah buat details scan dan kalau tak keberatan share tau. Thanks.

Câu hỏi liên quan