Anak Kuning? Apa Saya Buat?

Hi mommies out there. Just sharing. My baby lahir 13/9. 14/9 discharged. 15/9 g klinik & nurse check kuning 123. Esok check lagi up 150. Check lagi next day 161, then 18/9 check lagi 197. Hati dah runsing. Sian anak kena cucuk hari2 ambil darah. 17/9 anak fully bf. Takda bagi susu formula (fm) pun. Tapi bila kuning naik, doc suggest mix dengan fm. Next checkup 20/9. Saya stop jamu, stop ubat hospital (jangan ikut ye yang ni), stop makanan ada kunyit (makan ikan bakar letak garam je, no kunyit & ayam singgang serai, no halia ye). Air kosong & milo je minum. Buah epal & oren. Susu badan just bagi 2 kali je sebab risau baby maybe tak ngam dengan susu badan lagi. Maklum la first baby kan. Petua lama yang saya try mandi baby dengan air bunga. Alhamdulillah 20/9 checkup kuning turun 157. Balik klinik, saya consume balik ubat hospital untuk sehari tu je. Next checkup 22/9. Alhamdulillah turun 113. Last checkup kuning 24/9. Syukur turun 85.5. So mak2, dapatkan nasihat doc ye. Petua2 lama yang boleh try kita try. Tapi bab susu ibu ni penting. Hari tu ada baca 1 komen dekat sini, susu ibu tak ngam dengan baby maybe sebab pemakanan kita kot. So bila continue dengan fm, kuning boleh turun. Try & error. Semoga membantu para ibu diluar sana ❤️ #babykuning #anakkuning

Hãy là người đầu tiên trả lời