Pengalaman bersalin 1st baby

Hi mommies, nak share sikit pengalaman bersalin untuk first baby. Due saya 26/11. Gdm/dc. Kena serah diri 25/11 kalau masih tak bersalin before tu. 19/11 dalam jam 1 pagi saya terbangun sebab ada rasa something 'pop' and terus rasa ada air mengalir. Waktu ni saya masih relax. Masuk toilet, cuci² dulu. Tapi x rasa nak gerak hospital lagi sebab contraction tu ringan je. Dalam masa setengah jam, contraction makin kerap. Macam makin intense, jadi saya pergi check pad, ada darah. Haah, lepas tu baru saya kejutkan family and pergi hospital terus. Dalam jam 2 pagi, sampai hospital terus naik labor room. Nurse check urine, gula and ctg sekali. Dr check bukaan, dah masuk 4-5cm. Active phase kata dr, xyah naik wad stay terus dalam labor room. Dekat sejam lebih layan contraction. Nak nangis ye, kaki sampai mengeliat tahan sakit sampai lupa tips pernafasan apa semua😢 dua kali panggil nurse check, nurse cakap relax dulu. Tahan, jangan teran sebab belum fully dilute. Tarik nafas pesannya. Check punya check dah masuk 7cm. Nurse cakap anak 1st lama lagi nak masuk 10cm. Tapi setengah jam pastu saya panggil nurse cakap nak berak, tak tahan sangat. Misi tekejut lepas check, terus la ready for labor. Haaah, meneran la lepas tu. Nurse gunting sikit untuk tolong buka laluan, sebab first baby. Syukur, jam 2 lebih masuk labor room, jam 5.09 pagi sudah keluar baby boy. 😍

Pengalaman bersalin 1st baby
2 Các câu trả lời
Thành viên VIP

tahniah mommy,slamat brpantang..❤️

tahniah sis,selamat berpantang❤️