syurga suami ada pada mak

mommies i have a question.. sori lari sikit soalannya, hanya saya tak tahu nak tanya siapa usia perkahwinan saya satu tahun 2 bulan.. ada seorang anak umur 5 bulan. mak mertua saya baik sangat. caring sangat pasal saya. saya panggil dia mama. soalan saya, macam mana ya kalau suami tak seberapa ok dengan mama? saya pula yg ok dengan mama. bukan apa, suami sayang beliau sebenarnya, hanya sebab ada konflik keluarga.. suami dulu dibesarkan dengan ayah nya yang baran.. ada masalah ekonomi, ayah dera anak dan sebagainya. bila anak2 semua dah besar, ayah suami kawin lain tanpa pengetahuan mama, dan mama tengah sakit masatu. saya rasa sedih, sebab kalau ada apa2 urusan suami dan mama, mesti suami terbawa emosi hingga ke saya dan anak kat rumah.. even kalau mama ada kat rumah kami, saya happy.. tapi suami pula sebaliknya. saya tak tahu lah nak cerita macam mana. dan mungkin, penyampaian saya tak jelas. hanya, saya rasa sedih lah tengok hubungan suami dengan mama.. saya sebagai isteri, kena lah tlg kan.. sebab syurga suami kan ada pada mamanya huhu. saya buntu.. tak tahu nak cerita macam mana. kalau ada mommies kat sini yang sama macam saya, blh share pape cerita tak? tq ya

1 Trả lời

Saya faham bahawa anda merasa buntu dengan situasi yang sedang dihadapi. Dalam situasi seperti ini, penting untuk berkomunikasi terus dengan suami anda. Anda boleh cuba membawa isu ini secara lembut dan terbuka kepada suami, sambil memberitahunya bagaimana anda merasa tentang hubungan antara suami dan ibu mertua anda. Mungkin adalah baik juga untuk memberikan ruang kepada suami untuk menerangkan perasaan dan pandangannya terhadap ibu mertuanya. Memahami latar belakang keluarga suami dan sebab-sebab di sebalik hubungan mereka juga boleh membantu anda memahami perasaan suami. Selain itu, mendapatkan sokongan daripada komuniti ibu lain yang mungkin mengalami situasi yang serupa juga boleh memberi anda pandangan dan nasihat yang berguna. Ingatlah bahawa setiap rumah tangga mempunyai dinamikanya sendiri, dan penting untuk mencari penyelesaian yang sesuai untuk anda dan keluarga anda. Jangan ragu untuk berkongsi perasaan anda dengan suami dan mencari jalan penyelesaian bersama-sama. Hubungan suami dan isteri yang baik adalah kerjasama dan saling memahami antara satu sama lain. Semoga segala hal dipermudahkan bagi anda dan keluarga. Teruskan bersabar dan berusaha untuk memperbaiki hubungan anda. https://invl.io/cll7hzz