Tips untuk naikkan berat baby ?

Hi mommies, haritu saya ada pergi klinik nak bukak buku pink, alhamdulillah berjalan lancar. tapi normal ke untuk 9minggu masa tu tapi doc cakap baby saya kecil ? ada tips tak nak besarkan/tambah berat baby ?

4 Các câu trả lời

Salam semua. Saya faham kebimbangan anda tentang berat badan bayi yang kurang. Berikut adalah beberapa tips yang boleh membantu meningkatkan berat badan bayi: 1. Pilih makanan berkhasiat: Pastikan anda mengambil makanan yang berkhasiat seperti bijirin, protein, sayur-sayuran, buah-buahan, dan susu. Ini akan memberikan bayi nutrien yang mencukupi untuk pertumbuhan dan perkembangan yang sihat. 2. Konsisten dengan penyusuan: Jika anda menyusukan bayi, pastikan anda menyusukan secara konsisten dengan mengikuti jadual yang ditetapkan. Jika perlu, dapatkan nasihat daripada pakar laktasi untuk memastikan penyusuan yang betul. 3. Perkaya makanan bayi: Mulakan pemberian makanan tambahan pada usia yang sesuai. Pastikan makanan yang diberikan kepada bayi mengandungi nutrien yang mencukupi. Anda boleh berunding dengan doktor atau pakar pemakanan untuk menu makanan bayi yang seimbang. 4. Tawaran makanan kecil: Cuba berikan bayi hidangan kecil lebih kerap dalam satu hari. Ini boleh membantu meningkatkan jumlah kalori yang diambil oleh bayi. 5. Pantau pertumbuhan bayi: Selalu mengukur berat badan bayi secara teratur untuk memastikan pertumbuhan yang normal. Jika berat badan bayi masih tidak meningkat seperti yang diharapkan, jangan ragu untuk berjumpa semula dengan doktor untuk mendapatkan nasihat lanjut. Semoga tips ini membantu. Jika anda memerlukan nasihat lanjut, saya syorkan anda untuk berkonsultasi dengan doktor atau pakar pemakanan. https://invl.io/cll7hzz

Chart anak ok tak? kalau dekat border line memang doktor biasanya akan kata kecik. baby bf ke? kalau ya, sis boleh makan makanan yang berlemak macam cheese ke, apa² saja makanan yg boleh pekatkan susu badan sis. boleh tengok pada susu yg dah pam dalam chiller

3mo trước

terlepas pandang yg buka buku pink. biasanya saiz baby akan berubah² along the way. sis just makan secukupnya, makan apa yg sis suka tapi berpada².

Sis ada tanya doktor pasal nak naikkan berat baby? Saya ada baca org share makan telur hari2, kena makan makanan berkhasiat, nanti lepas 2 week buat scan semula, dkt sonobee murah sikit dlm rm30 mcm tu boleh la tgk berat baby berapa

saya pun risau jugak sis .. baby saya kecik seminggu .. saya ada baca n tengok sumber .. makan banyak protein n ubi ubian .. lepas tu minum susu .. sekarang tengah usaha nak besarkan sikit ..