1 Các câu trả lời

Ya kt rumah saya letak dlm cooler bag tp dlm kereta saya df anak siap2. Kita kena tahu normally brp lama gap anak nk susu lagi utk next session. Mcm anak saya 2 3 jam. So time turun kereta tu saya dah keluarkan 1 bottle from coller bag letak pocket luar. Sebab susu bersuhu chiller tu tahan around 2 jam bila keluarkan. Tp kena pastikan anak minum within 2 jam & by that time susu tu dah tak sejuk sgt. Dan saya letak dlm bottle tu tak banyak pun dlm 2.5 oz je even demand anak 3.5 oz. Takut tak habis cos once melted kita tak boleh masuk cooler bag semula. After 2.5oz tu habis, saya keluarkan lagi utk next session pula. And fyi, baby boleh je minum susu sejuk according to paed, lebih berkhasiat sebenarnya but this depends on penerimaan baby & make sure baby takda issue berat badan tak cantik. Mcm anak saya mmg saya dah train dia minum susu sejuk. 4months 7kg. But depends if sis nak bawa portable milk warmer pun boleh, warmkan dlm kereta or guna powerbank. Tp for me leceh even saya ada semua tu 😅