9 Các câu trả lời

hi, baby saya pun prolonged jaundice for a month. sama case mcm awak. susu bf ok, active, najis pun ok. cuma saya tak pernah stop susu bf dan jangan stop! combo je! sbb saya pun combo and alhamdulillah mmg turun. saya suggest awak beli nipple shield. yg tu utk flat nipple boleh membantu juga baby nak latch. saya dulu awal2 tak reti latch for baby, kuning tinggi sikit. bila dah pandai, slowly baby turun. but its just a suggestion tau! and jangan susah hati, prolonged jaundice ni lama lama akan hilang sendiri. takmo stress stress, takut baby pun rasa sekali and effect dkt susu juga (bercakap atas pengalaman 😆) apa apa pun, harap baby awak cepat sihat. in sha Allah!

Anak saya pun prolonged jaundice tapi bacaan tak tinggi , sebulan 8 hari baru normal kuningnya . Dah mandikan dengan macam2 , daun belimbinv buluh lah , daun inai la , herba cina la 😅 And ramai yg suggest suruh stop bf , bagi susu fm . Tapi saya tak ikut pun . Saya tetap bf ikut demand dia , sebab anak saya ni jenis setengah jam bangun nak susu 🤣 Alhamdulillah , dah takpayah pegi kk check kuning lagi dah 🥰 Teruskan je bf sekerap yg boleh 🥰

hi, anak saya pun prolong jaundice sebulan lebih baru bacaan kuning die turun bawah 100. Doc nasihat teruskan penyusuan and kalau xcukup susu badan doc suggest tambah susu formula (sementara susu badan nak ade). Kalau breastfeed Mummy kena pantang mkn sikit. yg Nurse & doc kate kurangkan/stop dulu amik ubat2 traditional (etc air kunyit semua tu, and makanan yg mcm ade black pepper, halia etc). Anak mum dah jaundice bpe lame ?

Hi. First time saya dengar kena stop sekejap berikan breastmilk. Anak saya fully bf, dan prolonged jaundice juga, saya di-guide untuk teruskan penyusuan. Beri dengan kerap. Paling kuat pun, diorang akan suruh topup dengan susu formula je. Tapi ni terpulang pada ibu sendiri.

I seee, faham. Doc pun tak explain dekat saya boleh terjadi hal macam ni juga. 😅

Anak saya yang pertama prolonged jaundice. Nak sebulan. bagi je breastmilk.As long dia berak , kencing okay. Lahir cukup bulan ke ? Or premature? Btw, tak perlu pun ikut petua yang bukan2 ya. Macam mandikan daun2 tu. sebenarnya hati baby tu yang belum fully function lagi.

Baby saya haritu pun prolonged jaundice.doctor ckp breast milk jaundice. Kptsn drh smua ok. Kuning mmg akan trn,tp lmbt. Xde pulak doctor suruh stop bf.

Jgn la stopkn, seeloknya teruskan.. Mlm paling bagus, air susu pekat.. Nanti kalau pause, air susu boleh drop.. Semoga semuanya baik-baik saja.. Aamiin

Ank sy kuning 14hari..sy mandikan dgn air coway campur dgn daun kucai dan bg bnyk susu fm.. Alhamdulillah.. Hari ke 14 discaj kuning..

Susu dutchbaby 0-12bln je..

Beli lah susu karihome tu bagi kat baby

Câu hỏi liên quan