6 Các câu trả lời

TapFluencer

𝚖𝚌𝚖 𝚜𝚢 𝚙𝚎𝚛𝚞𝚝 𝚓𝚍 𝚙𝚊𝚗𝚊𝚜,𝚜𝚊𝚖𝚙𝚊𝚒 𝚜𝚊𝚝𝚞 𝚝𝚊𝚑𝚊𝚙 𝚡𝚝𝚊𝚑𝚊𝚗 𝚊𝚖𝚋𝚒𝚔 𝚊𝚒𝚛 𝚕𝚎𝚝𝚊𝚔 𝚍𝚔𝚝 𝚙𝚎𝚛𝚞𝚝 𝚋𝚛𝚞 𝚕𝚎𝚐𝚊𝚊...𝚜𝚋𝚕𝚞𝚖 𝚗𝚒 𝚡𝚍𝚎 𝚊𝚙𝚊 𝚖𝚜𝚞𝚔 35𝚠 𝚔𝚎𝚊𝚝𝚊𝚜 𝚓𝚍 𝚌𝚖 𝚝𝚞..𝚗𝚘𝚠 𝚍𝚑 37𝚠 𝚡𝚍𝚎 𝚝𝚗𝚍𝚊 𝚙𝚞𝚗 𝚋𝚋𝚢 𝚗𝚔 𝚔𝚎𝚕𝚞𝚊𝚛 𝚕𝚐🤣🤣

Bintik merah sahaja kan? Bukan jerawat? Macam saya pulak dapat jerawat dkt tengkuk, dada, perut, belakang badan. Gatal mmg gatal la bila kena peluh or cuaca panas 🥲 dari awal trimester sampai dah 38w menanggung.

dia rasa mcm gatal, bila makin digaru makin timbul bintat2 lepastu jdi bintik2 merah😢 dan makim gatal2, dan makin byk😢 tp rasa bukan jerawat

mungkin pembawakan budak tu sis ☺️ macam saya kena juga masa pregnant sampai luka pedih saya garu lepastu p klinik swasta dia bagi calamine lotion sapu alhamdulillah baik .

sy dr pon ada bagi calamine,.. dh sapu 2 3 hari.. masih ada, makin tmbah😢

sama lah saya pun gatal2 sana sini tapi paling gatal belakang badan lah . sebelum ni takde pulak , sejak2 masuk 30w keatas jadi gatal2 . skrg dh 37w2d

Hi assalam .. bolee saya tahu bintik merah tuu ada bahagian mana . Itu tanda tanda nak bersalin juga ke? #babyfirst

bhgian rasa seluruh badan ni naik ruam merah2 gatal😢

better jgn Garu nnt tgglkn bekas..maybe hormon sis mcm sya jga tp ada msa gatal ada msa tak gatal

sy ngah alami skang ni..ble mlm j start la mnggaru..nkbtydo pown x tenang..kadang rse gtal tu smpy satu bdn..