10 Các câu trả lời

betul sangat..saya rasa benda yg sama..saya berpantang hari ke 29, susah sngt nak membuang sebab rasa nak membuang tu xADA. dia xmai mcm selalu. dulu masa pregnant tiap hari saya membuang. sekarang ya Allah pnyalah susah😭😭dgn kena jaga luka jahitan lagi...masa seminggu berpantang, saya kena sembelit, saya teran taik smpai rasa peranakkan saya jatuh sngt2😭...nak wat cmna..kita nak teran taik, tapi peranakan pon terteran sama😭...jadi saya beli ubat cirit kat farmasi, yg biji kuning bulat tu, mkn dua bijik. mlm pukul 4 pagi terus boleh membuang. smpai sekarang saya kena mkn. kalau x mkn, saya x membuang. kadang2 smpai 6 hri xberak. last2 kena jugak mkn ubat tu. xtau smpai bila 😭

normal awak. ramai je mommy lepas bersalin jadi sembelit. banyakkan sayur sayuran, minum air masak banyak, boleh juga pergi beli ubat sembelit dekat farmasi. paling berkesan novalax tapi ubat ni tak sesuai utk breastfeeding mommy. satu lg lactul.

pekara sy plg ngeri dlm pantang is sembelit. masa ank 1st sy sembelit dan fobia sgt dlm pantang ank 1st. then ank ke dua dan ke 3 saya amalkan phytonatal nona roguy. tenang bahagia masa dlm pntang ank nom 2 dan 3 🤣🤣

betul..saya pon sama..kentut bnyak pulak tu...pnya bnyak angin dlm bdn🤣...taapi xrasa nak berak pon😭...last2 sya mkn ubat cirit yg bijik oren tu...baru boleh berak..dia mai sakit perut ya amat pastu berak cirit...

saya 6 hari tak dapat berak, last tu sembelit teruk sampai saya punya luka jahitan ada darah, dri situ saya hari2x minum duphalac ubat untuk lembutkan najis… trauma saya time tu, mmg nangis 6 hari mengenang nasib

byk minum air masak ,buah2x n sayur . tapi mmg kbykkan akan sembelit awal tuh.

Samala saya hari ke 10 bru berak , nk teran tu berasa ja seriyau🫠

saya makan buah oren sebiji sehari. sayur sayuran pun saya lebihkan

Saya makan ubat minum "lactul" ada kat pharmacy

minum lactulose beli kt farmasi

Câu hỏi liên quan