6 Các câu trả lời

Tak boleh lah diorang mcm tu. Padahal dktr dan nurse sy pon dah bagitau kat sy, kalau ada bleeding, spotting atau keputihan melampau, kena refer semula kat dktor. Nurse kat klinik sy smpai ckp, kalau siang boleh terus ke kkia, tapi kalau dh malam, terus g hospital sbb kkia dah ttup. Kalau dktor dah kata takde risiko apa2, Insha Allah Puan tenangkan diri dulu. Bedrest byk. Tapi kalau rasa bleeding tu makin teruk, g jaa hsptl semula. Sebagai ibu mmg risau kn. Puan ade tak kena bagi apa2 ubt cth kuatkn rahim ke?

ada2. depa bg dubuston tu . okay da start makan pagi td. moga okay ni. no bedrest ja

sy mengandung anak first pun mcm tu bleeding byk Dr ni mggu ke 9 & 11 dlm 2 hari mcm tu setiap kali. Pegi KKIB mmg dia ckp xde ape tu penempelan embrio je,embrio ape Nye dh jd manusia nmpk kaki tgn dah tu sedih jugak, lps tu sy xpuas hati pegi KPJ dia bagi sy ubat ape ntah aritu lupa dah untuk kekalkan baby tu lps tu bedrest 2 weeks. Tpaksa cuti tanpa gaji, alhamdulillah semua ok baby dh lahir dgn sehat

awak kena ambik cuti kalau keja la,perlu bedrest takut nnt gugur. Itu nasihat sy dpt aritu, sy xpasti org lain. Boring la jugak duduk baring je,mkn g toilet jap duduk lagi 😅

berapa week ni sis? selama sy pregnant dua² anak sebelum ni doc area sy akan treat sy mcm vip patient sbb pregnant. dulu masa 35w mcm tu sy ada spotting sebesar syiling 50sen. sy masuk emergency department,doc terus buat urine test dan pasang jarum dkt tangan utk ambil blood test. lepas tu doc buat scan lg utk tengok kedudukan bayi dan uri. sy ke gov hosp je,free tak bayar tp layanan tip top

tu la. ni bedrest je dlu. moga smua baik2. terima kasih bnyak ye.

diorang takde scan ke untuk pantau kandungan sama ada ok atau tidak.. teruknye.. kalau nk puas hati refer swasta sis.. atau pergi kecemasan lain yg berhampiran

dyorg scan tp sya dtang kol 11pm kol 5am baru dia layan. alsan kes saya x srius. ermm nak srius cm ne ek baru boleh dilayan

Sis tnggu je lagi . Klau makin bnyak baru p cek lagi . Sy dulu sblum gugur bleeding dah bnyak pun dia ckp oke layan nk taknak 😂

ya Allah minta jauh la. kita nak sorang ni pun susah

Saya dlu pon dah nk msok 11weeks..ade spotting ..pegi refer GH..dyeorg mmg layan xlayan aje..last2 sye gugur 😓..

Allah. moga Awak kuat. saya bdoa sangat2 saya kuat rahim saya kuat

Câu hỏi liên quan