5 Các câu trả lời

hurmm ...saya anak first pon pantang ngn mentua... syg follow je la cara pantang tu sbb nak jaga hati mentua tp seksanyerr...sbb tak bagi makan yg bersup2, tak bgi minum air laa sbb kata nty kat bawah tu lecak laa...berair je la..luka lambat sembuh laa..smpai air susu saya drop, sembelit teruk smpai bole nangis la stiap kali membuang... hurmmm sedih... tp skg nak dekat due bersalin utk anak no2 ne..saya bincng ngn suami..kitaorg nak pantang sndiri..cara sndiri..minta mak dia rehat je..jgn susahkan diri.. kita org bgtw mak dia..mak tak larat..jadi biar kitaorg berdikari sndiri cari jalan sndiri utk bpantang mcm mana nanti wlupon kami duk sbumbung ne haa..hihihihiiii

hurmm ...saya anak first pon pantang ngn mentua... syg follow je la cara pantang tu sbb nak jaga hati mentua tp seksanyerr...sbb tak bagi makan yg bersup2, tak bgi minum air laa sbb kata nty kat bawah tu lecak laa...berair je la..luka lambat sembuh laa..smpai air susu saya drop, sembelit teruk smpai bole nangis la stiap kali membuang... hurmmm sedih... tp skg nak dekat due bersalin utk anak no2 ne..saya bincng ngn suami..kitaorg nak pantang sndiri..cara sndiri..minta mak dia rehat je..jgn susahkan diri.. kita org bgtw mak dia..mak tak larat..jadi biar kitaorg berdikari sndiri cari jalan sndiri utk bpantang mcm mana nanti wlupon kami duk sbumbung ne haa..hihihihiiii

Lbih baik pntng sndri je sis , mcm sy ni pun dh ckp dngn suami xpelah sy mngala ank prtma ni pntng je rmh mntua nnt klau mngndung lgi nk pntng rmh sndri ❤️

VIP Member

paling best pantang sendiri je la sis. yg penting suami membantu. kalau dgr nasihat org masa pantang, itu xboleh ini xboleh. pantang boleh jadi stress. kita nak pantang dgn tenang hapie2. sya berpantang lagi suka kalau lauk ada sup. xboleh kalau Makan Kering je. Makanan mesti ckup protein semua sis. Bru ada tenaga. byk minum air,Makan buah.

masa pantang tak boleh stres. kalau sis tau bakal dapat stres kalau pantang dekat rumah mertua, jangan pantang situ. elakkan sampai habis pantang

jangan pikir orang lain, pikir diri sendiri dulu

balik pantang kt sabah. xyah stress2.

Nk blik juga tp dh xleh naik flght , dh tnya dctr xleh