11 Các câu trả lời

VIP Member

Alhamdulillah...sy sudah bersalin 6/6 scara normal...sy amalkn duduk cangkung2 setiap hari n Malam... due sy 15/6....sy rasa sakit perut start 2hari 4/6 drah keluar to sy still duk dkt Rmh...sy buat senaman wlaupn keadaan skit...LPs tu sakit smkin sakit dkt bwh perut 5/6 sy ajak Suami sy g hospital...Lps siap2 solat subuh...sy masuk bilik laberoon lps tu dr cek jlan Buka 3cm...lps tu kul 9.59 sy beranak normal.... Alhamdulillah....t.ksah ya Allah n t.ksh mmy2 yg bdoa utk kami....sy doakn smga mmy2 dprmudahkn urusan n Selamat melahirkan baby dgn kdaan sihat ya...

semoga mmy dipermudahkan urusan ya...mmy n baby mudah n Salamat bsalin jgk ya...

sama la due 15/6.. smlm pergi hosp sbb perut mengeras dgn sakit ari2 ngn blkng smpi nk cramp2 kaki.. bila check tak ada bukaan lg.. scan smlm bby berat 3.2kg.. ptg ni kena serah diri kat hosp sbb sgkut gdm...

Alhamdulillah, baby dh selamat lahir 16.6 haritu tp czer sbb induce 3x tak ada bukaan..still 1cm ja bukaan

Sabar lah sis sy pun mcmtu masih menunggu tanda je ni. Serah dkt allah swt kalau baby dh nk keluar dia akn keluar. Sama2 lah kita sabar okay

Itulahh sis semoga dipermudahkan urusan beranak kita ni ye

Update: saya 16/6 ni pukol 5pgi tadi saya klua tamda darah.. terus masok hospital.. doc cek bukaan baru 2cm.. doakan cepat beranak ye korang

sebelum ni saya tak ada tanda tanda nak bersalin .saya makan nenas, tapi tak bnyak . pgi esok dah keluar darah, mlm tu jugak dah bersalin

Kalau cmni saya nk beli nenas lh..kot2 baby nk klua kn

Sy pun sama due 15/6 tp baby belum nk keluar.. Tp ada dh la rasa perut mengeras, senggugut yg jarang, sakit perut memulas tp tk kerap..

Samaa.. sengugut lepas tu okay balik dia.. Asyik pujok baby tp dia masih elok pulak dudok kt dalam perut mak dia ahah

Saya esok due, baby masih seronok duduk dalam perut .. semoga kita yang menunggu bersalin ni dipermudahkan ye .

Aminnnnnnn semogaaa dipermudahkan ye

try minum air selusuh wakk🥺sye overdue jgkk , xpi lps minum trus rse sakit nk bersalin esoknye brsalin

Air apa tu awk? Mana nk beli ye

saya 14/6....2 3 hari asyik mengeras je..... hrp2 kluar la sebelum due ni...

eya... tp sy trpksa cser.. sebb kpla ank bngkk..

Selalu bersama dengan suami, senaman kupu-kupu, jalan itik, banyakkan berjalan.

Câu hỏi liên quan