11 Các câu trả lời

sy gdm ok...tp sangkut plak bp high...hari sepatutnye sy amik date nk serah dri...jd betul² kene serah dri tanpa rela..lg 2 ari nk raye..bp sy x mo trun²..ats bwh tggi...due sy 20.5..tp bby kene kuar awl..20.4...preklamsia..trus czer..doc x bg tggu lg...redha je...smnggu kt wad..kadang²..ape yg dirancang...x jd..alhamdulillah..jnji bby selamat...

Doktor akan bagi tempoh ikut EDD awak. Let's say awak masih lagi belum bersalin sebelum 26/5 tu, awak kena serah diri di hospital. Pergi pagi. Macam saya tak kena serah diri sebab dah bersalin normal on 37 weeks.

sy pun gdm on diet..due 7hb mei ni...5hb nnt ada check up..if no simptom bersalin after 5hb dan 7hb, kena serah diri jugak. yg pasti tak boleh deliver after 7hb.. doakan sy bersalin dengan mudah sebelum tarikh due ya...aamin

amin..semoga awak dan baby dipermudahkan..Amin..doakam tuk sya juga tau mommies...gdm on diet due 30/5..if okey tiada masalah before 30hb tu, doktor suruh serah diri 29hb la

due kita sama 26.5 pun sama gdm on diet.. doctor setakat yg duk p check up ni doctor bagi tunggu sampai due 40w.. next week scan 36w tgok balik mcm mana.. depends pd result next bsp dan saiz bby.

Gdm on diet kena bersalin sehari sebelum due. Kalau 26/5. 25/5 awak dah kena masok hspital. Kk akan buatkan surat masok spital kalau baby tak keluar lg

saya gdm on diet doktor kk cakap tak boleh lebih dari tarikh due. contoh 11/05 due, 10/05 tu kena serah diri dah dekat hospital.

Sy gdm on dc n ada drh tngi doc ckp xleh lebih 38w.. tapi x 35w Sy dah bsalin dlu..ingat smpat la raya aritu, baby nk kluar awal

same la kite...35w 4d...preklamsia...kene pakse branak..doc x bg tggu..bp tetibe naik je...lg 2 ari nk raye...czer..

selalunya gdm tak lebih 38w. tarikh bila awak kena bersalin tu kena tanya doktor. saya due 24/5 kena serah diri lg 2 mggu masa 38w.

sy gdm on diet jgk due 24/5 tp kena serah diri 9/5 bersalin kena 38w

biasa 2w awal .. tp sy ank 1st 37w ank 2nd 36w dah bersalin .. ni ank 3rd hrp dipermudahkan juga ..nebes tetap nebes🥹

mcm kawan dia 37w sepatutnya tapi baby kuar 38w 2d dipaksa bersalin alhamdulillah selamat da ibu dan baby cuma czer

Câu hỏi liên quan