11 Các câu trả lời

Saya ada jugak minum masa pregnant, tapi saya minum mungkin 1 botol je sehari, buat sejuk badan skit2. Dan amal kan lemon dan madu utk batuk. Sbb hari tu badan terasa bahang dan kerap batuk. Saya pulak jenis tak berani makan ubat. Sbb saya pernah demam dan mulut ulser makan ubat Dr bagi, termasuk paracetamol tu, dan lepas beberapa hari tu saya gugur utk anak first. Memang saya banyak salah kan diri, sbb tak jaga elok2 kandungan saya. Tapi 5 bulan lepas tu, saya pregnant utk kali kedua. Alhamdulillah sekarang dah 8 bulan, tunggu masa nak bersalin.

Saya ada tanya Dr pemakanan pasal air cap badak ni, dia kata boleh je nak minum, tapi jangan banyak la. 1 botol 1 hari tu masih selamat. Dan kalau batuk dan demam dah berkurang, jangan minum dah. Sebab kalau boleh pregnant mummy kena ambil pemakanan yg semulajadi. And 1 lagi, Dr jgak pesan jangan ambil apa2 herba. 😊

Hus sy ada belikan mase sy demam hari tu, tp x berani nk minum sbb bc kat botol dia xde pun selamat utk ibu menyusu, so sy mkn panadol je, yg batuk tu sy kumur dengan air garam, mkn madu dgn air suam.. Alhamdulillah makin okay..

Setuju. Boleh baca pada label botol air ni.

cuba frusinea 3.0 @ oxxy kids. Boleh ambil masa mengandung/menyusu juga. If kena covid masa ngandung/nyusu sgt bagus. so far anak2 dgn sy ambil sangat membantu.ada farmasi yg jual loose/per box

VIP Member

Boleh je sis… tpi klo ade ape2 effect baby sila stop…klo baby okey je x de pape … jgn risau… sy dlu pun cri ni gak…

baik puan mkn paracetamol (cmni kot ejanye). xkuat sgt tuk ibu menyusu ngn hamil. air badak ni mcm x digalakkn..

sis boleh cuba minum dulu.. kalau baby tak meragam, then its ok. kalau baby meragam, sis kene stop

Kalau saya haritu demam panas sampai 40c, saya telan panadol je 3 hari berturut2. 2 biji sekali telan.

ya,sy pun demam telan pndol ja ni

TapFluencer

sayaa ada tips minuman homemade untuk batuk

semoga dipermudahkan urusan 🥰

Setahu saya tak boleh.

TapFluencer

Better refer doktor.

Câu hỏi liên quan