5 Các câu trả lời

anak sulong saya dulu iugr .. lahir induce 36week 1.9kg .. kene induce sbb baby dh lemah makanan tak smpai dekat dia . tali pusat problem wlau sya mkan byk mane mkanan tak masuk kat dia .. lepas je lahir dia di bawa ke nicu duduk sane 3 hari. skrg anak dah 9 tahun alhamdulillah berat pn dah normal mcm kanak2 lain ... skrg sy pregnant ank ke 4 waktu sy scan 28week bby berat same mcm sis 1136 .. baby awk ni kecik ckit je . awk cube mkan byk je, kalau tali pusat bby xde msalah inshaAllah berat bby akan bertambah

tenkiu share sisss 🥺 semoga dipermudahkan urusan kita . aminn 🤲🏻🤲🏻

Anak sulung saya pun baby iugr dan pre eclampsia . Lahir 33w 1.2kg. Ada masalah khasiat yg ibu makan tak smpai kat baby. Baby sebulan dlm nicu. Now pregnant anak kedua. Detect baby Iugr lgi. Tapi detect awal. Pergi hospital mereka cucuk dexa. Utk matangkan paru2 incase bersalin awal mcm dulu. Baby pon kecik masa 28w. 980g saja. Now kandungan 33w baby dah 1.6kg. Naik la sikit . Saya makan telur rebus dua biji hari2. Susu full cream. Makan kekacang. Makan protein(dada ayam) awak boleh cuba.

Alhamdulillah saya bersalin normal. Tpi kena gunting jugak ye sbb first mom doktor ckp walaupon baby kecik jer. Hehehe dalam nicu kita tinggalkan baby tido sorg2. Cuma boleh melawat hantar susu je. Lpastu doktor call suruh room in dgn baby. Kita kena tido dgn baby sblom baby boleh discaj. Waktu ni dpt katil hehe

Sama. Baby sy 31w 1.4kg. Doc ckp iugr. Balik tu tak senang hati. Risau sgt dgn keadaan baby. Kita sama2 doa ya sis semoga baby kita lahir sihat sempurna 🥲

U kene makan byk sis bia baby sihat .. sy hritu 29week berat bby 1400 doktor kata berat cantik alhmdulillah

Terima ksih

ais crem byk membantu perkembangan c bby..trutamanya berat bdn

Câu hỏi liên quan