5 Các câu trả lời

sama sy masuk tmpt kerja baru bulan 1 aritu . masa tu dh prgnent berpa week eh lupa pula.. bulan kedua sy kerja bru tringat nk tnya company. rupa2 nya xde maternity leave 🥹 skng ni tgh dok pikir mna nk cri back up utk 3 bulan cuti tnpa gaji .. apply loan sana ni semua xlepas . nk stress xboleh tkot effect baby 🥹🥹😭 xthu nk luah mcm mna.. mna nk duit bill hospital lagi mna nk duit back up lagi incase ade emergency .. Allah sumpah rasa sedih sgt sebenarnya 🥺🥺 dgn bt pinjaman loan xlepas2 .. gaji suami pun bru berpa je .. sewa rumah lagi bill2 lagi 🥹 kuatkn hati ni ya Allah 😭 berbaki kan 2 bulan je lagi nk berslin .. brng2 baby pun bru 50% complete tu pun byk yg sedekah2

company sy plak letak syarat, cuti sebulan je berbayar tu pun half je. kalau nak gaji full kne masuk kerja pada bulan kedua . tak ada paksaan.kalau nak duit, kne korban cuti. tktahulah nk ckp ape. kita dah la first mom. tktahu pantang sebulan tu betul2 sihat ke tak. kalau tk kerja tk ckup plak duit :(

Saya kerja swasta, cuti maternity 98hari dan gaji tetap dibayar sebab itu didalam akta tak silap saya. Kita boleh report kepada pejabat buruh kalau majikan tak ikut. Tapi apa2 pun kena slow talk dengan majikan dulu. Semoga dipermudahkan sis

Pelaksanaan Pekeliling Cuti Bersalin Swasta 2023 : Pekerja Wanita Dapat 90 Hari mengikut akta kerja 1955 atau akta buruh terbaru dan terkini mengikut pindaan 2019 [WAJIB IKUT] Tak kira company kecik atau besar, kalau dah akta itu hak pekerja. Saya dari awal2 pregnant dah inform HR yang cuti maternity tu dah jadi 98 hari. Saya bersuara sebab saya rasa itu hak sebagai seorang pekerja 😊 kecik ke besar company tu tak ada pengecualian

Sepatutnya berjalan seperti biasa, unless stated otherwise dlm agreement awak. Maternity leave since this year increased to 98 hari lebih kurang 3 bulan. Awak cek je balik agreement mst ada tulis dlm tu, atau tanya HR 😁

Please go and report to Jabatan Buruh

TapFluencer

Hai. Gaji selalu nya jalan. Cuba confirmkn dengan company. Kalau ikut EA law (ammendment) kena follow 98 hari.

Maaf baru perasan sis tanya. Sama² . Sis boleh try contact labour office. Apa prosedur mereka bila majikan tak bayar gaji.

under company swasta jugak. tapi dapat maternity leave 60 hari je walaupun kerja dh setahun lebih 😅

Câu hỏi liên quan