8 Các câu trả lời

Hypergranulated wound episiotomi adalah keadaan di mana terdapat lebihan tisu merah kecil yang timbul di sekitar kawasan episiotomi yang telah dijahit. Ini mungkin boleh berlaku selepas melahirkan dan disebabkan oleh proses penyembuhan yang berlebihan. Untuk mengatasi masalah ini, anda boleh cuba beberapa langkah seperti: 1. Konsultasikan doktor anda untuk penilaian lanjut. 2. Amalkan kebersihan yang baik dengan membersihkan kawasan tersebut dengan lembut. 3. Gunakan kompres sejuk untuk membantu mengurangkan kemerahan dan pembengkakan. 4. Elakkan daripada menggunakan sabun yang mengandungi bahan kimia yang keras. 5. Pastikan kawasan tersebut sentiasa kering. 6. Jauhkan diri daripada aktiviti yang mungkin menyebabkan tekanan terhadap kawasan episiotomi. Sekiranya gejala berlarutan atau bertambah teruk, adalah penting untuk mencari nasihat perubatan segera. Jangan ragu untuk mendapatkan bantuan doktor atau pegawai kesihatan yang berkelayakan untuk penjagaan yang terbaik. Semoga pemulihan anda berjalan lancar. https://invl.io/cll7hzz

Awak saya pun macam tu lama lama dia tanggal sendiri dia take times sekarang ni pun anak saya dah 5 bulan , tapi sekarang ni bila saya kencing macam ada lagi benda tergantung kat betul bawah v kita tu taktau la tu isi lebihan ke apa seriau nak tengok tapi takde rasa apa apa pun cuma bila nak basuh ngilu bila pegang

Saya pun sama. Pantang hari ke 50. Skrang dah tak benjol lagi. Kena cuci bersih2 after tu keringkan bebetul, kalau boleh tekan kt merah tu bagi kluar air dia. Nanti cepat elok. Tapi skrang cuma ada rasa bisa sikit2 bila cara ddk tak betul. Banyakkan makan buah oren. In sya Allah cepat kecut.

Saya pun episiotomi.. mmg cmni sis. Nk dekat 2bulan dh baru ok sikit… sebelum tu pedih yakmatt

Eh sama dgn Sy.. minggu depan Sy nak habis pantang dah Tp isi kemerahan ni still ada and pedih

hari ke 25 today . perkara yg sama 😭😭😭😭

mmg epi mcm tu. sy first epi nnti luka tu xnmpk dah.

oh yeke.. harapnya saya pun begitu laa. dah hari ke50 da ni. sakitnya dah kurang tp kurang selesa

Awak any update? Sy ada masalah yg sama

Câu hỏi liên quan