7 Các câu trả lời

Sy dri sblm kawen perut boncet 😂 skrg 11w perut kedepan. Konfius jap boncet ke babybump 😂😂 time baring boncet sikit berdiri mcm 4bulan 😂😂 takpe, yg penting baby n mummy sihat. Tpi sakit tulang punggung, muntah tak kira masa dimana jua, makan pun tanak, tidur buat masa skrg 4 bantal utk sy sorang 😂😂😂 cuma beza dia perut rasa berat. Kalau duduk boleh angkat perut kejap rilek jap pastuh lepaskan perut hahahhahahha 😂😂 kalau sblm kawen berat perut lepas makan je. Skrg tak makan pun berat perut

Sama sis .. saya pagi bgn tidur ok lagi perut bila dah mkn tu mengeras mcm buncit haha 😅sampai malam sis sometimes saya amalkan mkn sikit2 tapi kerap sebab taknak bagi perut buncit sgt sebab Mmg kita akan rasa lapar selalu mkn sikit2 InshaAllah ok

Macam sy perut nampak besar dan keras sbb ada fibriod dan fibriod tu agak besar saiznya. Sekarang 13w tapi perut dah macam 20w ke atas. Baju kerja semua dah tak muat tang perut

Angin tu sis. Perut sy pun besar juga masa 10week. Bila masuk 12 week dh kurg angin perut dh kembali asal. N baby bump utk 10 week baru kecil je sis.. ni gmbr utk babybump 3 bulan.

Betul tu. Sama macam saya. Perut belah atas mengeras je sebab angin tu sebab asik mual je.

TapFluencer

Sy perut besar. Tp anggap je buncit sbb mmg tahu 10w janin kecik saja. Normal klu rasa susah tidur, sakit sana sini etc, hormon bdn tgh nk adjust.

tp haritu scan doc tetibe cakap “sye nampak baru ada satu” so mcm blur maksud doc tu sbb mmg harapkan ada rezeki kembar 🤣 maybe jgk rasa penuh gini sbb rahim tgh mengembang kan

VIP Member

Hi, saya pun sama dengan awak. 10w perut dah buncit keluar and plus selera makan makin kuat, asyik lapar sahaja.

mcm sye sis.. hahha..tp anggp prt buncit..haha pdhl berat mkin trun .sbb alahan😅