6 Weeks pregnancy

Hye mommies out there ,, ade tak yg ade pengalaman mengandung bru 6 minggu atau awal pregnancy tp perut dh sgt2 besar ?

11 Các câu trả lời

Alhamdulillah, selamat datang ke forum ini. Saya faham kebimbangan anda mengenai perut yang besar pada awal kehamilan. Perut yang besar pada awal kehamilan mungkin disebabkan oleh kembung atau peningkatan gas dalam perut. Ini adalah perkara biasa dan tidak perlu risau. Anda boleh cuba makan dalam jumlah kecil tetapi sering, elakkan makanan yang boleh menyebabkan kembung seperti kacang, brokoli, dan minuman berkarbonat. Selain itu, pastikan anda sentiasa memakai pakaian yang selesa dan longgar untuk mengurangkan tekanan pada perut. Jika keadaan masih berterusan atau anda bimbang, lebih baik berjumpa doktor untuk mendapatkan nasihat yang lebih tepat. Semoga kehamilan anda berjalan lancar dan sihat sejahtera. https://invl.io/cll6sd8

Thành viên VIP

sama kite sis,preggy anak kedua baru 7 week ni tak bagitau sape2 tapi 2 3 org tanye dah brape bulan 😅...semoga kandungan kita dilindungi selalu 🥰

4mo trước

kita sama

sm mcm sy , sy anak first , skg dh 9week tp perut dah mcm 4bln dah 🤣

4mo trước

Uish jarang anak first perut besar .. haha baby sihat tu makan banyak . Semoga kandungan sihat sejahtera ye sis 😍

Sama mcm saya sis 😬 sebab perut kita bloated tu, angin tu

sama sis 😂 sy pregnant yg ke3 ni perut nampak besar juga

sy pon sme mcmtu..normal..sy ank dh 6 semua ank mcmtu.

5mo trước

Wahh ramai nya sis , saya bru masuk kedua .. jd x bnyk pengalaman hehe

bloated = kembung .. setengah orang macam tu .. normal

5mo trước

Ouhh okay2 , patut lah duk membuang angin je

Sy mcm tu, skrg 6 weeks dh mcm 3 bulan 🤣

5mo trước

Ade geng lah 🤣🤣 Semoga kandungan kite sihat2 sje

saya mcm tu maybe sebab anak 2nd.

5mo trước

Saya pon anak kedua jgk ni .. Dlu anak first perut x nmpk besar

Sy pun sama 😌 myb sbb ni anak ke-2

5mo trước

Kan , saya pon tgh pregnant anak kedua ..