10 Các câu trả lời

Saya pun due awal bulan 12☺️ bulan ni baru nak start beli barang. Tapi nak tunggu lepas details scan dulu. Nak start dengan baju basic untuk newborn macam rompers. Tapi tak plan nak beli banyak sebab newborn cepat membesar, nak beli tilam dia jugak, tikar getah untuk salin diapers, barang barang newborn la basically. Barang mandi dia. Barang untuk lepas mandi, macam minyak telon semua tu. Yang penting nak lengkapkan dulu barang untuk pack bawak ke hospital bersalin dulu. Lepas tu boleh la beli keperluan untuk mom pula, macam pam susu, macam saya, saya akan standby susu formula yang small untuk newborn, walaupun kalau boleh taknak bagi, tapi just in case susu saya lambat keluar.

saya due date minggu akhir bulan 12, so far dah beli barang sendiri dulu macam seluar ibu mengandung, sebab seluar yg sekarang memng dah tak muat. he he he. Untuk barang barang baby and lepas berpantang, saya belum beli lagi cuma ada buat survey tempat tempat yang murah dan saya cuma listkan sahaja. Tunggu kandungan besar sikit baru beli. Saya tak beli awal awal sebab takde tempat nak simpan and takut berhabuk, lagipun jantina saya belum pergi scan lagi. Lagipun ni baby no2, so saya santai santai sikit beli barang, recycle barang anak no1, macam stroller, carseat, so nanti just topap pakaian sahaja. He He..

Sy due awl bulan 12 , cadang nk beli dlm bulan ke 6/7 cmtu , skrg 5 bulan lbh . Sblm ni ada bli la skit jee brg , baju 3 helai , changing mat , mitten booties 2 set , cotton bud , bedung and pampers pun dh rm140🥲😂. Kewangan pun kurg mengizinkan , so rancang nk kmpul sikit2 dlu . gender pun takthu lg tp seeloknya mmg nk beli yg unisex so next baby boleh pakai lagi . sy pun byk google survey2 dlu kt mana murah and ape yg diperlukan sbb kalau boleh tknk membazir terlebih beli atau beli yg tk perlu sgt sbb ni pun first baby so tkde pengalaman lg hehe☺️

Saya due date 13/12/2022. Ada gdm on diet control (doakan saya tak payah on med/insulin ya!). Saya belum start beli brg. Ingat nak tunggu details scan & 5D hujung bulan nie (25w). Mak saya nasihatkan saya mulakan dengan beli brg keperluan ibu utk ke hospital dulu bulan 9 nie. Kemudian bulan 10 baru saya start beli brg mcm bath tub, katil and etc. akhir sekali baru saya beli segala oil, telon, baju baby, mittens and etc. ini rancangan saya la, beli sikit sikit sebab anak first and kewangan ketat hehe.

sy pun awal bulan 12... barang2 bby sy dah beli dah contoh ,baju2,sarung tangan n kaki.Pampers newbrn,barangan mandi,botol susu tu tuk yg kes lambat xda air susu🤭brg lain next month..lagi kena skit2..maklumlah mahal skrg🤭ni bby yg k-3..brg2 dlu adalah jg tp tulah banyak yg lusuh🤭

saya due 16/12 dah beli kelengkapan baby semua , beli jenis unisex so boy ka girl dua2 boleh pakai .. tak 100% siap lagi ada beberapa barang yang saya nak beli lewat sikit sebab terasa masih awal lagi 🤭

alhamdullilah.. sya due date bersalin 1/12/2022 ni. semua kelengkapan dh siap🤲 bag utk ke hospital jgk dh siap. skrg dh 30 week. semoga di permudahkan utk sya dan mommy semua.

TapFluencer

Sy beli skit2 n ambik baju ank akak n makcik jugk....beli mana perlu je brg mlh xnk membazir mcm katil bby sy xprlu sy xbeli,carseat,stoller beli lps bby lahir...

sy due awal bln 12 ... blm ad persiapan apa2 pun lagi dh nk masuk 6bulan dh

Saya 27/12 /22 dh beli byk juga tggu jantuna ja sy bli unisex ja

Câu hỏi liên quan