11 Các câu trả lời

tu mungkin dsbbkn ubt tmbh darah sbb saya mkn ubt tmbh darah mmng mcm tu..maltofer folid saya mkn sbb dia rsa coklate x da rs ubt..maltofer fol disarankkn oleh doktor temgok kita x dapat nk mkn ubt jbis lain dia sarankn saya mkn ubt tu..ubt tu punya mmng effect dia mcm tu...warna najis akn brtukar hitam..tp sya suka hb saya normal dr mjla pregnant smpai skrng amlkkn x da low hb..saya dh ank 5..

haha sy memula pon mcm sis najis jd itam n berbau yg xley bincang😅upenye kesan dri mkn ubat tmbh darah zincofer tu..mmg normal sis so nnti nurse ckp najis ank kite once da kuar pon sme mcm kite permulaan tu..so no worries taw

Klau ada mkn pil zat besi mcm iberet,zincofer n etc tu normal je tnda zat besi diserap..sy mkn zincofer..mmg berak najis hitam

makan ubat mcm ferrous fumarate ke Iberet mmg najis hitam. nurse ckp bagus sbb tu mksudnya ubat tu diserap bdn.

Najis hitam ni disebabkan iron rasanya. Kalau sy x makan obimin najis normal. Kalau makan die jadi hitam

mmg mcm tu warna najis kalau makan ubat iron. berak mcm tu bagus je masa hamil. inshaAllah HB normal je

bg sy normal, sbb makan ubat. dh dua kali preggy mcmtu. anyway, utk kepastian boleh tnya doktor.

Sama la. Nurse saya cakap kalau makan zincofer memang najis akan jadi hitam.

kalau sis mkn ubat tambah darah yg ade zat besi,najis memang hitam

bagus..teruskan

Nurse sy mmg ckp klau zat besi dpt serap dlm bdan njis jd hitam