Doktor suruh ambil perancang..

Hati tgh tak tenang sbb baby belum keluar doktor dh suruh pilih perancang selain daripada pil sbb skrg tgh mengandung ank no 2,ank first blum cukup 2 thn.. mse ank first,kita pakai pil je..skli entah mcm mne rezeki ank no 2 dh ad dlm perut mse ank 1st umur 1thn 6bln... Dh cuba bincang dgn suami tp suami tak bagi amek perancang..rosak badan dgn hormon nnti..suami bertegas tak bagi..saya ckp ni demi diri saya pun suami menolak..dia suruh sye ckp kt doktor kita merancang sendiri...segala hukum keluar dgn ceramah2 ustaz Azhar Idrus dia tunjuk kt sye psl merancang ni sbb yelah,fizikal sye mmg sihat takde mslh/penyakit kronik...umur pun muda lagi baru 24thn.. mmg x payah guna perancang pun.. katanya... tp mslhnye doktor tak bagi dah merancang sendiri/makan pil sbb kandungan yg sekarang kira terbabas..jd kaedah pil tak berkesan dan doktor suh amek perancang suntikan tu apa namanya,depo eh.. Kita ni nk dgr ckp suami,doktor bising..nk dgr ckp doktor suami bising..nk dgr ckp diri sendiri,pendapat anda tidak diterima.. haha Boleh ke amek perancang tanpa pengetahuan suami? Saya baca effect2 perancang pun saya risau sbnrnye...😔 Kalau anda tanya saya..saya pun x nak amek perancang tp saya juga x nak sakit mental dan fizikal sbb kena jaga anak apa semua...tp demi mental saya,saya fikir balik,ada baiknya saya amek perancang.. eh entahlah.. nk minx ibu2 kt sini yg dh amek perancang selain pil,apa pros dan cons dia.. atau ibu2 boleh share kt sye ada tak cdgn perancang yg lain? Help me 🥹#bantujawab

21 Các câu trả lời

Pkai iucd sis

1d trước

Itu saya tak pasti Saya pkai pon masa anak dah 2thn…