saya pregnant 7 week dah boleh ka scan

haii saya dah pregnang 7 minggu boleh scan dah ka...nampak apa ya selalunya...dah bleh dngar tak heartbeat

16 Các câu trả lời

scan 7w5d ikot tarikh last period. dah nampak janin + heartbeat. tp ikot tarikh dekat mesin scan pon mmg tepat n sama 7w5d. sbb kbnykn org yg 7w belum nmpk tu mybe sbb tarikh last period ngn mesin xsama. so better sis tggu lg sminggu mcm tu

baik tunggu 8/9w...sya 9week bru scan....nmpk janin....pastu scan skali lagi msa 12w5d...tu pun doct cakap dia dh lari²🤣 sbb xnak diukur....gmbar scan 12w tu xnmpk sngt sbb duduk xdiam...

tggu 8 weeks sis.. sy scan 6 weeks nmpk kantung.. 8 weeks nmpk janin dan heartbeat..selalunya kalau 1st scan dr nmpk kantung dr akan bg tarikh next scan lg 2 mnggu

Saya scan 6weeks dah nampak janin & heartbeat. Tp depends juga atas org tu. Ada setengah x nampak lagi. Kalau awak quiry & eksaited blh je nak pegi scan.

boleh dh tu scan utk cek..kadang ada yg dh nmpk janin dn jantung, kadang ada yg nmpk kantung je lg..smoga ibu dn baby sihat² ye..😊

saya ada tanye nurse. dia kata better scan masa 10w. so nanti tak perlu dtg lagi 2 minggu kalau 1st scan tu tak nampak.

Influencer của TAP

Boleh je scan.. saya ikut lmp 7w dah spatutnya tp jenis period irregular. So masa scan tu baru nmpak kantung ukuran 4-5w

sama mcm sy sis..baru nmpk kantung masa dua mgu lps..ahad ni repeat scan..harap dh ada janin n blh dgr hearbeat..Aamiin

Influencer của TAP

depends on bdn. mcm sye 7w kantung je. nak dgr heartbeat n nmpk bby sye scan masa 8-9w.

Tunggu dalam 1-2 minggu lg sis nnt tak nampak baby and belum dgr jantung dia .. syg la