6 Các câu trả lời

Kena tarik2 sikit, then biarkan baby nyusu.. Insha'Allah.. Sy pun dulu jenis mcm tu.. Alhamdulillah lama2 OK.. Nie pun skg baby ke 3,kdg cm tenggelam gak puting tu.. Kalau bby xleh capai, sy tarik2 dulu baru suakan 😅.. Alhamdulillah OK lps tu.. Ada yg sy nampak tu guna syringe.. Potong hujung tajam tu, then terbalikkan.. So yg ada penahan kiri kanan tu letak arah puting, yg dipotong tadi jadikan tempat untuk tarik dia punya batang..

VIP Member

puan blh try guna nipple shield atau puller...disini sy sharekn link ttg cara tuk puan lakukan jika alami puting tenggelam .hrp dpt mmbntu puan...mg dpmudahkan segalanya amiin https://www.majalahpama.my/jangan-putus-asa-menyusukan-bayi-walau-pun-puting-tenggelam-atau-rata-ikuti-10-tip-kaunselor-laktasi-ini/

sm2 kasih 🫶🏻

VIP Member

Cuba guna nipple shield atau puller. And masa mandi urut2 cuba breast nye. Masa anak first saya mmg tak keluar puting. Then saya ada tertngok ada video ajar utk urut breast, alhamdulillah menjadi juga. Urut nye dari bawah keatas then pusing. Masa mandi kalau tu okey.

mana tngok video tu? saya nak boleh ?

boleh cuba guna nipple puller atau shringe utk menimbulkan nipple awak. atau pon boleh guna teknik sandwich semasa menyusu kan baby awak☺️

takde tips .. cuma perlu rajin tarik puting sebelum menyusu. saya buat mcm tu ,ank pn dpt isap

mak saya pula ajar masa mandi rajin tarik puting 🤣

guna nipple puller

Câu hỏi liên quan