8 Các câu trả lời

saya pun kena ambil aspirin tp saya punya kotak biru. terus telan je pil tu tak payah cairkan. yang kotak merah Kene cairkan. lepas makan boleh makan/minum terus. xde masalah. ubat cair darah ni doktor sarankan ambil untuk elakkan kita kena pre-eklampsia.

ohh sy pula xtahu kotak mana satu..farmasi terus letak kt dlm plastik jaa😆tpjenis yg boleh larutkan kt dlm air..apapun tyou infonya mommy🤗

knp pulak ade nk tggu waktu ssuai? doc ade ckp suruh tggu ke? sllu klau dh bg mmg kena mkn je trus. knp tangguh2 pulak? bukan sesaja bg.

yer doc ada gitahu. hah tu lah doc siap bgi warning awal jgn skip ambik ubat. 😆tyou sis 🤗

Sy pun doc dh start bg jgk masa 14w, terus ja sy mkn tkde tggu tggu waktu sesuai. Kalau dh doc bg mmg kena terus mkn ja wak...

yer awak saya da start ambil pd hari doc bagi ubat tu. mula2 search kt google fungsi aspirin ni then banyaklah kluar result yg menakutkan..sebab tu tanya kt sini klu ada sesiapa yg ambik..tapi sblum dpt respon sy da start ambik wktu malam lepas makan..takkanlah doc suka hti ja nak bagi ubat tu kan 🤭dorang lebih arif..apapun tyou mommy🤗

Sy makan duphaston until 16weeks dan skrg masih makan aspirin. Pharmacist dkt kk suruh makan malam, setengah biji

sis nk tye waktu 2nd trimester tu duphaston mkn brp kali sehari?

hai mom...saya pn dh lama mkn ats arahan doktor...kna ikut aturan yg diberi...semoga mom sntiasa sihat n ceria ye🤗

Saya pun mkn duphaston sbb pernah bleeding. Kene terus mkn tak perlu tunggu waktu yg sesuai

yer sy pun ada sejarah stillbirth n second pregnancy ni pernah bleeding masa minggu ke 8.yer sis sy da start ambik aspirin ni sebelah malam lepas makan..tyou mommy 🤗 semoga dipermudahkan urusan awak dn baby ya. kena bedrest yer sis..jgn bt kerja berat n lasak..

saya pn mkn win aspirin kotak merah.. mkn stngh biji.. sebelum tdo.. kena larut kn dlm air.. 😊

ohhh yg boleh larut kt dlm air dlm kotak merah. yer sis sy pun ambik sebelah malam lepas makan..tyou mommy 🤗

makan ikut suggestion dia bg tu. elakkan makan dengan perut kosong.

baik sis..sy makan sebelah malam lepas makan..tyou mommy 🤗