21 Các câu trả lời

Saya edd 25/5 lepas raya tapi mak mertua nak sangat saya balik sarawak tapi suami terus pujuk kata sarat takleh naik flight . Last sekali kedua mertua faham sebab takut terberanak dalam flight . Kena suruh suami main peranan sebab tu mak ayah dia

itula sis , sy da explain knp tkboleh smua kt suami . harap suami dpt bncg dgn fmily dia nnti

Saya selalu bagi contoh contoh apa yg pernah berlaku dekat org lain kalau lasak sgt ke kalau takut ke supaya husb alert and amek berat. Sbb kadang tu ada husb dia tak tahu mcm mana rasa pregnant tu, so kitelah yg kena bagitau.

minta surat dari doktor. company saya pun nak buat kem, lepas tu nak potong gaji pulak kalau tak pi. saya minta surat doktor jer dan hantar ke majikan sebab saya pun due may jugak

ouhh yekee , tula next checkup nk mnta nasihat doktor pastu bgtau je dkat husb knpa tkboleh nk travel jauh tu .

sama la tarikh kita sis hihi tp saya pjj dengan suami . suami di johor . mertua pulak di kedah .. alhamdulillah takda isu ni .. semoga dipermudahkan segala urusan sis sekeluarga

InsyaAllah aminn aminn 🤲

VIP Member

Edd kita sama mommy. Tngh memikir nk beli brg raya ke tak. Sbb suami punn xberani dh nk balik kg masatu. Stanby je kot rasanya kan. Ank first 😭

Mcm sy both side family ok. Mak sy punn xsuggest balik sbb risau kang jd pape tngh jalan nk balik pahang tau jelah org pantai timur cemana kalau raya. Skrg punn dh rasa ngilu2 menyocok dah kalau duduk lama2. Alamat tunggu nnti pantang la br balik kg. Huhuhu 🤣

Sama edd masa nk raya , so far kesihatan mcm oke. Mcm boleh balik raya tpi risau juga kalau bersalin dlm kereta 😵‍💫😵‍💫

btul tu , kita risau nk terberanak je , ketuban pecah ke ape dlm jem mcm mna nk crik sepital , kita tknk mntk bkn bkn tpi sy ank first ni mmg tkde pengalaman pape logik kalau sy paranoid atau takot kan huhu

tukar turn je lah sis ..cm sye mse ank ptme dlu ,,tukar turn blik raya..bincng gn suami sis

saya bersalin 7 mei nanti..moga dipermudahkan semuanya aamiin..

wahh susah jgk eh cmtu. sy punya edd pn blh mei, tp hujung bln.

cakap je doktor tak bagi jalan jauh takut beranak dalam kereta nanti

sis nk beranak mana? kalau kt kelantan jugak boleh goreng2 sikit bagitau dr suruh standby 36w-37w keatas takut bersalin.. lagipon da trimester ketiga ni kalau perjalanan lebih 2 jam kene banyak berhenti.. kene gerak2 jalan2 setiap kali berhenti takut pembuluh darah tersumbat.. sbb sy 26w balik dari melaka-terengganu tiba2 sesak nafas.. dr suspect pulmonary embolism sbb ada risiko travel.. nak raya ni dgn jem lagi.. better jangan ambil risiko..

Câu hỏi liên quan