13 Các câu trả lời

VIP Member

sy pun loya je.. muntah tu ada tp x kerap. kalau boleh mmg elak sgt muntah. perit tekak.. bila rasa nak muntah, minum air masak.. atau apa2 air. masam ke manis, sy telan je. kdg air gas pun sy bedal.😅 kalau jalan jauh, mmg standby minyak angin dgn gula2 berangin. setakat ni Alhamdulillah dpt kawal. kalau dok rumah, takde keje mmg kita layan baring je la. tp byk sgt baring pun pening juga kepala. 😅

Thank you sis share tips 😊 semoga kita cpt2 hilang loya 😂

Sis , sy sAMA dgn sis 😅. Sy strt tengah hari or ptg smpai malam ...mesti Loya....tp loya ja..rasa mcm nak muntah...tp tak muntah pun.... So if loya tu sy mmg baring ja..... Pasal makanan skrg ni mmg tak masak... X boleh bau minyak goreng Jd nk makan ikut Tekak pada waktu tu cz tak menentu.....jadi ikut ap yg rasa lalu nak makan waktu tu ..

aha sy pon da nk dkt 2 bulan x masak... jgn kate masak peti ais pn x bkk.. hahaha x bole bau peti ais..

awak sama mcm saya.. x selesa kan wlaupon x muntah.. klu sy sy makan mangga masam lps mkn malam tu ataupon asam ke kdg2 limau pn sy telan.asalkn masam.. haha.. x hilang la loya tu tapi dpt la menahan sikit.. kalau x mkn malam kang x elok plk bia perut kosong tu nk xnk kena la mkn sikit.. awk da preg bpe minggu?

Dh cuba juga asam2.. Tp mcm tak lut je 😂😂😂 sy bru 12 mggu sis..sis berapa mggu ya?

sama sis. sampai tidur. perut x selesa ,tekak loya tapi x muntah . makan sekali sehari je . masak xleh bau. kalau tengah loya atau x selera xleh nk bau makanana . rasa nk muntah je. skrg ni boleh makan buah je . nsi kurang . tapi dr suruh makan makanan seimbang . 😭

sama sis saya pun teruk dgn loya.. makan asamboi dan gula2 pun x menjadi . masih loyaa. tapi bila saya makan jagung dlam tin tu. ada kurang sikit. sbb jagung dlm tin tu kan maniss. sedap pulak tu kalau makan sejuk2 ..

sy pun camtu penah takleh nk tido sbb loya..huhu sedih sy makan je gula2 Halls tu sbb berangin sampai tertido..pastu baru discover vicks pn dpt hilangkn loya jap.bila bau yg xsedap dan rasa loya bau vicks tu

VIP Member

kalau saya, selalu limau/oren akan membantu. artikel ni ada buah lain jugak yang elok. harap membantu. https://my.theasianparent.com/penyebab-mual-saat-hamil/?utm_source=search&utm_medium=app

Thank you sis 😊

saya pun mcm tu rasa loya start ptg sampai malam. kadang mlm lalu makan kadang tak. rasa kembung perut tak selesa sangat 😖

Saya start minggu 8 sampai minggu 10 sekarang mmg tngah hari ke malam loya plus muntah 😭 tak boleh nak buat apa

Sy dh 13 minggu takde kurang pun 😔

sy kalau loya , cepat2 ambil balm dan sy bau .. rasa lega sikit .. kdg2 batuk pun tiba2 rasa nk muntah ..

Bau balm pn berkesan juga ya.. 😅 Btw thanks share tips 😊

Câu hỏi liên quan