Breakfast dengan Asid Folic

hai Preggy mom. mcm mana cara korang breakfast everyday? sbb nya asid folic tkleh mnum dgn yg berkafein dan susu. teh coklat susu kopi nescafe dan bermacam susu instant termasuk susu pekat pn mmg tkboleh. every 830 pagi sya dah mkan asid folic. boleh suggest mnuman yg kita bolee ambik skli dgn asid folic for breakfast? #bantujawab

9 Các câu trả lời

Salam Preggy mom! Saya faham bahawa susah sedikit untuk mencari minuman yang sesuai untuk diminum bersama dengan asid folic pada waktu sarapan pagi. Bagi pengganti kepada minuman berkafein dan susu, anda boleh cuba jus buah-buahan segar seperti jus oren, jus epal, atau jus tembikai. Selain itu, air kelapa juga merupakan pilihan yang baik kerana ia mengandungi nutrisi penting dan rendah kalori. Selain minuman, anda juga boleh mencuba dengan makanan seperti roti gandum dengan telur rebus atau telur separuh masak. Anda juga boleh cuba oatmeal yang dimasak dengan air atau jus buah-buahan. Jika anda suka yogurt, pilihlah yogurt yang tidak mengandungi kafein atau tambahan susu. Semoga cadangan ini membantu anda untuk menikmati sarapan pagi yang sihat bersama dengan asid folic. Jangan lupa untuk sentiasa memerhatikan keperluan nutrisi anda dan bayi dalam kandungan. Selamat mencuba! #pregnancytips https://invl.io/cll6sd8

kalau cara saya pula saya makan asid folik sekali ubat tambah darah sebelum tidur. saya minum dengan air pati delima untuk elakkan loya. saya gap 2jam selepas saya makan malam. alhamdulillah hb okay semuanya.

3mo trước

Boleh ke sis? Makan asid folik sekali dengan ubat tambah darah? Sis makan sebelum nak tidur la ya?

Mcm saya gap sejam setengah @ 2 jam selepas makan acid folid utk penyerapan vitamin tu. Biasa waktu subuh dah makan acid folic, dlm pukul 8 @ 8.30 saya breakfast

3mo trước

sama. amik folic acid betul2 bangun tidur, by subuh tu, waktu nak breakfast tu dah lebih 2 jam dah.

kalau saya, bangun pagi lepas gosok gigi, terus makan asid folik. lepas tu, saya buat kerja rumah, baru saya start sarapan 😁

Asid folic okay je kn klu mkn time breakfast..ubat iron je kena jarak dgn any kafein n kena mkn perut 0

3mo trước

betul

Sis bancuh sunquick kosong suam ka ais ka minum sekali dengan ubat tuu

Cara saya, saya makan waktu subuh. Jam 7@8 breakfast time saya

saya gap 2 jam selepas mkn bru la makan asid folik

okey je.