54 Các câu trả lời

Hi Dr, Anak saya baru berusia 35hari, mukanya naik ruam begini dan ada tompok seperti panau. Dan kulitnya menjadi kasar. Adakah ini eczema ataupun hanya ruam susu? Saya hanya menyapu ruam nya dengan minyak kelapa dara. Adakah elok untuk bayi disapu dengan minyak kelapa dara? Bagaimana cara untuk kurangkan ruam nya ini? Terima kasih, Dr.

Hai, Ia mungkin ruam susu biasa. Setiap kali selepas menyusu lap pipi dangan kain basah bersih dan sapu pelembab pada muka

Hi doctor.. Anak saya 3 tahun 5 bulan, skrg mengalami kulit kering yg teruk pada bahagian belakang lutut, pergelangan tangan dan leher yg kelihatan seperti kulit melepuh dan kudis.. Boleh saya tahu bagaimana ntuk memgatasi masalah ini ataupun apa2 rutin yg boleh membantu or even any recommended skin care that are suitable for kids.. Thanks..

Hai Fatin, Daripada deskripsi mungkin anak ada ekzema. Ia boleh dirawat dengan ubatan sapu. Jumpa doktor untuk dapatkan krim antiradang dan pelembap harus sentiasa di sapu

Hai doctor... Umur anak saya dah masuk 9 bulan... Saya nak tanya.. kenapa setiap kali saya bagi baby saya cuba makanan yang baru dia akan alami ruam merah... Kemudian hilang... Baru2 nye.. saya cuba buat bubur nasi n daging lembu di kisar lembut... Dia naik lagi😣 seluruh tubuh... Tolong beri penjelasan...

Hi doctor Boleh saya tahu allergik makanan yang berkaitan dengan eczema. Anak saya eczema still bf, tapi dah semakin berkurang..cuma setakat nie, sy dah cuba susu fm, telur, cheese ..dy akan naik bintik merah pada pipi bhg bawah dagu. Boleh tahu kaedah terbaik untuk cuba makanan allergik pada anak eczem..

Baik, terima kasih

VIP Member

Hi doctor. Ada tak sebarang pantang ikan/seafood utk eczema baby? Boleh share contoh ikan yg sesuai utk eczema baby? Sebelum ni baby saya eczema di pelipat tangan dan muka. Tp dah berkurang lepas pakai ubat yg pakar kanak2 bg. Cuma saya perasan, muka baby akan naik merah balik jika panas/berpeluh.

Hi doktor saya mengalami ekzema selama setahun saya ada berjumpa dengan klinik kulit dan bg ubat sapu dan ubat mandi selepas itu okay selepas dah habis ubatnyer timbul balik doktor boleh saya tahu kena pakai krim apa dan sabun?sekarang saya mengandung 5 bulan dan saya still ada bekas kat kaki saya.

Nama cleanser doktor

Hi dktr, boleh sy tau rawatan specific utk eczema... Sy dh alaminya hampir 10 tahun.. Pelbagai hspitl dn pakar sy dh pergi... Tpi msih sma😔... Dn skrg sy sdg hamil 4 buln... Alhamdulillah skrg eczema tu dh xde.. Ad x sebrg pencegahan supaya eczema tersebut xberulang semula?

Terima kasih dktr... Adakah selamat utk penggunaan steroid secara berterusan?

VIP Member

Hi dr. Mcmna yaa nk hilangkan masalah kulit kering pada kaki baby sy. Sy dh guna solution sapu lottion. Krim yg doctor di klinik bagi pn sy try apply. Tp semua sama je. X elok jugak kaki baby saya. Dr boleh bg pencerahan x kat sy . TQ DR ❤ Seperti dalam pic 😞

Okayy tq so much yaa dr ❤

VIP Member

Hi doc, ank sy kini berumur 2bulan 2minggu.. Sy ingin bertanya cream apakah yg baik utk kulit bayi yg sensetive? Adakah cetaphill lotion blh diletakkan pada muka bayi?? Dan apa kah ubat organic yg doc boleh sarankan?tanpa sebarang steroid.

Hi Venny, Ya cetaphil sesuai dipakai di muka bayi. Ada berbagai jenis krim dipasaran untuk kulit sensitive tetapi dengan harga berlainan. Secara am pilih krim yang tiada campuran perfume, pewarna dan bahan kimia . Campuran krim yang mengandungi ceradan amat membantu untuk melembapkan kulit seperti "O Cera". Untuk rawatan ekzema yang tidak mengandungi steroid boleh cuba Atopiclair

VIP Member

Hi doctor. Saya perasan my daughter selalu dapat eczema bila waktu panas. Soalan Saya, adakah keadaan panas mempengaruhi eczema dia? Satu lagi soalan bilakah usia yang betul-betul dia tidak akan dapat eczema lagi?

Câu hỏi liên quan