18 Các câu trả lời

Sy dah deliver 17/2 due 2/3, 38w 1d.. Tanda bersalin sy -sakit contraction ala2 period pain (masa sakit ni sy monitor, kekerapan dlm 10min..terus berdesup pergi hospital, masa check dah 5cm bukaan) -keluar cecair lendir jernih..and ada darah sikit je. Moga semua mommy yg tengah menunggu hari dipermudahkan urusan bersalin!

Alhamdulillah! Thanks share sis 😊

sy harap sy bslin normal tanpa koyak tnpa jahitan dgn awal sbb stay dh di rumah adik ipar ni utk langkah bejaga slma sminggu incase sakit nk beranak senang .. dekat dgn hospital. Suami dh ambik cuti awal sminggu ni , mak mentua pn stay ruma anak prmpuan dia sbb nak bejaga bsama .

ya itu la sis , anak sulung kn tuk baby kali ni .. tuu yg mak mentua pn berjaga jaga bsama . Alhamdulillah dikelilingi org2 yg baik dan supportive . Alhamdulillah .

VIP Member

tanda untuk kita alert seperti yang Doctor bagitau: 1. turun darah 2. pecah air ketuban 3. sakit contraction setiap 5 minit 4. baby kurang gerak

Thanks 😊

Alhamdulillah , sy due 4/3/2023 tpi dh selamat bersalin secra normal pada 24/2/2023 . Alhmdulillah Allah permudhkn sglaanya . Sy doakn utk ibu2 yg bkal melahirkn smga Allah permudhkn urusan semua .

tahniah.. bersalin secara normal ke sis?

VIP Member

esok saya masuk minggu ke 39 😅 tanda tu tak tahu la ada ke tak. tapi perut asyik mengeras je sekarang ni. lepas tu ada sharp pain bawah perut. memang menjerit je setiap kali kena tu.

Sama.. minggu 38 tapi takde lah sampai menjerit.. rasa sakit yg boleh tahan lagi

Alhamdulilah saya sudah delivery 37week , air ketuban dh pecah hehe . Padahal due date dia 12/3 - Baby sihat 🥰 ..

Okay thankss

Saya approaching 38 weeks pun tkde tanda 🫠 nanti 39 weeks kena induce sbb doc galakkan utk kurangkan risiko baby makan tahi sendiri

sy sma juga dh 38 minggu mash belum deliver ank sulung ...perasaan tu jgn ckp lahh yaAllah

saya dulu anak ptama dan k 2..smua bsalin 38 wkk.. yg 3 ni..39 dah skrg blm brsalin2x tanda2x pun blm ada jadi rsau..heheh..

klu anak sulung mmg lmbat sikit sis...sbb rahim Blum ada laluan lg .tgah mncari2 mna nak buka jln..lain la klu dah ada anak 3,4 org

Faham, thanks sis 😊

Saya 39w 3d first baby, pun belum ada tanda apa lagi. Risaunya tak payah cakaplah. Macam² dah exercise ni 😅😢😢

Dah selamat deliver?

Câu hỏi liên quan