8 Các câu trả lời

Pada usia 4 bulan 18 hari, adalah normal jika bayi anda belum boleh meniarap. Setiap bayi mempunyai perkembangan yang berbeza, dan beberapa bayi mungkin mengambil masa lebih lama untuk mencapai kemahiran seperti meniarap. Ibu tidak perlu bimbang sangat kerana setiap bayi mempunyai tempoh perkembangan yang berbeza. Selalu memberikan perangsang dan bantuan kepada bayi anda untuk membantu perkembangan motor halusnya. Jika bayi anda masih belum meniarap dalam beberapa minggu akan datang, anda boleh berbincang dengan doktor kanak-kanak untuk mendapatkan pandangan profesional. Selamat menjaga anak anda! https://invl.io/cll7hzz

Normal je kot sis. Sbb lain baby lain perkembangan dia. Baby saya pun 4bulan5hari, baru tngh belajar-2 nak meniarap. Pantang kita bagi baring, asyik-2 nak mengiring je last-2 dia meniarap sendiri. Kalau sis risau, boleh buat tummy time. Btw baby saya, saya tak buat tummy time pun sbb masa dia lahir dia prolonged jaundice so mmg bnyk tidur + saya first mom tak berapa thu sangat tentang tummy time tu.. thu-2 je dia pandai nak meniarap sendiri, saya cuma bantu & monitor je.

Normal je sis. Baby tak semua ikut perkembangan dorang. So sis kena tanam dalam otak tak perlu compare anak kita dgn anak org lain. Just happy2 membesarkan anak. Hehe

normal anak first Sy lmbt niarap Dlm 6 bulan gtu . .anak no 2 ni 3 bulan setgh da meniarap... perkembangan ank2 xsama ye ibu2

Normal..lain baby lain..teruskn kerap tummy time, buat setiap hari & exercise kaki tgn bagi pusing kiri kanan

Nurse area saya ckp lps 6 bln klu baby x menirap baru kne jumpa doktor

normal awal. doktor cakap baby 5bulan bari meniarap

normal

Câu hỏi liên quan