19 Các câu trả lời

doktor tu yg x normal.. 🤣🤣 ank sy sminggu lpas smbut birthday 1 tahun, bru gigi pertama kluar, bru nk pndai berjalan.. skrg 1y7m Gigi bru 8 putung, tu pun yg ke-8 bru kluar minggu lpas,. perkembangan anak ni x sama, jngn stresskan diri okeyh.. klau Sy laa, klau ada org tnya, ckap je gigi dia malu, rambut dia malu² nk kluar, nanti dah x malu, kluar laa tu nanti.. 🤭

anak Sy sebaya anak sis..ad gigi 4 batang dah..ad jugak sebaya anak Sy Nii x de gigi lagi..normal Jee..yg anak Sy x de gigi sbb Dy x pandai niarap..duduk Pon kne ddukkan..tpy kelebihan Dy ad gigi cerdik sgt..ad yg pandai niarap merangkak duduk sendiri tpy x de gigi..tu sebenarnya kelebihan..x de x normal pndai2 je Dr tu

Dia xade gigi tp dh statt berdiri lepas tangan n mulut pun banyak, sy rasa dia nak jalan dulu sebelum tumbuh gigi 🤣 tulah xfaham dr nie ..bila saya cakap normal dia tanya balik “ awK ke sy dr “

VIP Member

Anak saya umur 12 bulan baru tumbuh gigi bawah. Baru tumbuh tau, maknanya masih kecik gigi kt gusinya. Ank buah umur 12bulan dah 4-6 batang gigi tak silap. Lain anak lain perkembangan sis 🤗. Tak silap sy ada had umur yg kalau takda gigi tu baru bermasalah. Tapi tak ingat bape bulan. 18bulan kot

Alahai doktor ponnn tak beragak ler. Paed ke tu? Ke doctor biasa yg tangkap muat semua patients dtg sakit demam otot batuk selsema tibi covid semua peringkat umur? Gigi ni bukan mcm meniarap, merangkak, berjalan, berlari yg boleh parents latih & ransang. Dia keluar bila dia nk keluar

biasa je tu sis , ank sy pun nk msuk 9 bulan bru naik sbtg gigi .. ni dh sthun 3 bulan bru 6 btg gigi.. dia sekali naik 2 3 btg terus tp ni stop kjp tk tmbuh lagi sbb ank bru berjalan sbulan dua .. jgn risau sgt lahh stiap budak lain2 pertumbuhannya janji sihat

yng x normal doctor tu bukan anak sis... 🤣 anak sy 9 bulan bru tumbuh gigi.. ... skrng ank sy masuk 1 tahun dh ada 4 btng gigi...😅... bru2 ni sy jumpa anak kwan sy...dh 1 tahun x da gigi langsung...perkembngan baby x sama

ada time sy bawak anak p checkup masa tu ada program penjagaan gigi di kk ibu dan anak ...nurse gg tanya anak sy dh ada brp btng gigi... time tu anak sy blm ada gigi.. .pastu nurse gg tu bagitau.. lambat tumbuh gigi ni lagi bagus..sbb nnt gigi lambt rosak.... rasanya doc tu x da knowledge dgn gigi baby🙄 .. bru 9 bulan ckp x normal..apa la doc🤣..sis x yah risau.... nnt laju je gigi tumbuh...nnt anak dh ada gigi bawak p jumpa doc tu suruh anak gigit doc tu🤣bru doc tu fahamm perkembangan setiap bby x sama

Mungkin doktor tu tak tahu kot. Kena tengok bidang doktor juga. Ikut paediatrician & dentist, masih lagi normal. Yang tak normal bila dah 18 bulan tapi tak tumbuh lagi gigi yang pertama. Bila dalam situasi ni kena rujuk dentist.

anak saya 10 bulan. masa 9 bln ada tnya nurse gg blum tumbuh. nurse kata nnti 10 bln tumbuh la tu, pstu tnya lg klau 10 bln tk tumbuh jgk cmne ? nurse jwp 11 bln 😂 so tkde apa kottt

Normal je. Bg sy lg bgs tumbuh lmbat sbb rahang ank besar nnt muat semua gigi. Ank sy laju betul tumbuh n luruh smpai berlapis gigi dia sbb rahang kecik lg.

TapFluencer

aikk anak saya setahun 1bulan baru tumbuh sekali dua gigi kat atas. adik kawan saya masa birthday setahun dia baru tumbuh gigi. doktor tu mamai kot 😅

no worries mommy ank sy 11 bln bru naik..skli 2 trus naik pastu xlama bawah pn naik 2..mse tu lak kene covid bru pasan rengek nk naik gg jgak..

Câu hỏi liên quan