2 Các câu trả lời

Bukan sebab breastfeed. But it is postpartum phase. Normal sangat2 awak. Awak dah berapa bulan bersalin? Give yourself some times mommy. You are now entering a new phase in your life. Nak kena jaga anak, suami, rumah, diri sendiri. Perlukan masa untuk adapt. Tapi tak bermaksud awak kena lupa kan diri awak. Bincang dengan suami hal uruskan anak dan rumah tangga. Jangan manage sorang2. Bila ada kerjasama baru awak boleh dapatkan rehat yang secukupnya, dapat me time, dapat makan dengan tenang. Please jangan skip atau delay makan. Makan secara sihat, bersenam. Boleh juga cari breastfeeding safe skincare.

Faham. Saya dulu ambil masa dekat setahun jugak untuk adapt. Dua bulan masih newborn phase. Dengan kekerapan berjaga untuk BF, tak cukup tidur, kurang rehat sebab tu boleh effect penampilan dan kulit muka kita juga. Saya faham perasan tu. 6 bulan pertama, mata saya dah macam panda 😅Dengan bekerja lagi. Macam saya pesan, makan secara sihat. Jangan skip atau delay, minum air secukupnya. Dapatkan rehat secukupnya. Sentiasa berkomunikasi dengan suami.

Sama sis..rsanya sbb pnat,bila dh biasa dgn rutin baru ni baru wajah nmpk ok x pucat..ambil msa sikit sis sbb waktu rehat/tdur x sama mcm dlu

Câu hỏi liên quan