6 Các câu trả lời

Lain orang lain pengalamannya. So kalau ada orang share dia sihat cepat xpe awak jangan stress sebab luka masing2 pun lain kan. 5 hari awal lagi tu. Saya waktu nurse kk check dia cakap wound breakdown masa hari ke 7 terus kena refer hospital. Kadang2 luka tu mungkin terbuka tapi sebab dah banyak hari so doktor cakap xpe biar baik sendiri je. Btw saya baby kena vacuum so bawah tu memang banyak la jahit dan sakit nak gerak tu Tuhan je yang tahu. Antara nasihat yang nurse hospital bagi kat saya, buat rendaman sitz bath setiap hari. Saya guna epsom salt je. Alhamdulillah rasa ok sikit. Pastu setiap kali kencing kena tukar pad sebab nak make sure bahagian bawah ni sentiasa kering dan bersih. And i mean a lot of pads involved here 😂 pastu kalau darah dah tak banyak sangat (macam saya hari ni dah 24 hari pantang), malam tak perlu pakai pad sebab nak bagi pengudaraan baik nanti luka cepat kering. Tu je kut kalau nak share. Saya pun first time mom. Awak jangan risau sangat k 😊

Sy baru 28days pantang. Dlm pantang byk sgt gerak sana sini, perjuangan single mom. Kena keluar rumah uruskn hal kehidupan dan baby, jd jahitan sy trbuka separuh. Part trbuka tu mmg akn lambat baik, tp nanti cntum sendiri, no worries. Kalau tbuka la. Klau xtrbuka 2minggu sembuh. Skrg sy 28days alhamdulillah da smbuh. Soal jaga pantang ke berurut ke, tungku ke, mandi herba ke, tangas herba ke smua sy xbuat kekangan kewangan, tp InsyaAllah penyembuhan tu tetap smbuh. Jgn risau2 ok mom ☺️

Aamiin Allahhumma Aamiin... Stay strong sis 😘💪🏻 InsyaAllah we can do for our babies 🌸🥳

normal lh awak..awak baru je 5 hari.. luka bersalin bkn mcm luka jatuh basikal 2 hari dh x sakit.. jaga luka baik².. sy sebulan lebih baru betul² x sakit luar dlm.. awak masih dlm pantauan misi.. apa² hal bgtahu je pada dia.. rasa sakit habis badan slpas bersalin tu normal lah.. jgn stress jgn nangis kang risau meroyan plk..

Normal tu awak. Saya sekarang hari ke 23 pun masih rasa birat kat bawah. Saya time abis bersalin tu terus pakej bengkak, bayangkan. Memang nangis hari2. Awk sabar banyak2.

5 hari tu normal.. sebab masa anak first, hari ke 18 dan keatas baru surut dan baik lukanya ☺️ banyakkan makan buah oren atau pengambilan vit c ye.

arini Sy dah 10 hari, Masih lagi rase nyilu ..mmg stres kdg2,nk urus baby,nk duduk,Dan bgun...😌

Câu hỏi liên quan