9 Các câu trả lời

minta consultation doctor kat klinik. kalau biasa check up tak ada masalah, boleh je puasa. melainkan kalau masa check up doc cakap ibu ada masalah kalau puasa, baru la boleh puasa atau sebaliknya.. apa2 untuk kepastian tanya doc untuk dapatkan kepastian

Sy pun next week 24minggu risau nak puasa atau tak.sebab sy ada gastrik sejak pregnant ni lagilah kalau makan tak on time perut mula pedih masuk angin lepastu muntah2 ,nak puasa tapi risau baby dekat dalam dilema dilema

Puan cuba puasa dulu, agak² tak larat or baby kurang aktif, baru batalkan puasa. make sure time sahur kena makan nasi and paling penting kurma jangan tinggal at least 3 biji untuk supply energy yang cukup.

niat je dulu sis, try dulu utk berpuasa jika xlarat xpayah pksa diri..masa 1st bby dulu pun sy berpuasa jgk wlupun xfull atleast sy dh cuba, tp jika ianya memudaratkan bby awk xpyh pksa diri..

Sy ada minta advise doctor. Doc kasi puasa untuk yg xde sangkut GDM, xde hypertension etc. Cuma kena monitor pergerakkan baby. Kalau baby tak gerak langsung, better berbuka

br ni sy qada puasa,bby dlm 23week..11hri qada..tp sy ambl msa 15hri utk selesaikn puasa sy,alhamdulillah,bby xda pape...sy xda masalah ketika preggy

Saya try puasa 13 jam, 6pm - 7am. So far semua ok, so saya try dulu puasa ramadhan ni.

Kalau larat puasa tk larat berbuka risau jgk baby kan sy masa bln puasa pn 24weeks

Sy gdm on diet.. dr pakar nasihatkan saya supaya xpuasa.. sbb takut baby xdpt nutrisi..

Hi mommy, sy gdm dc jugak. Skrg 34mggu, hari ke5 puasa kna warded sbb prem contraction rupanya sangkut UTI (urinary track infection) yg mnybbkn contraction tu. Skrg doc xsarankan puasa sbb kna mnum air yg ckup n ubatan.