9 Các câu trả lời

Expert

Salam sejahtera, untuk makluman anda, selain kehamilan terdapat pelbagai punca haid lewat. Saya kongsikan antara punca-punca haid lewat adalah: - Stress - Perubahan jadual harian yang semakin sibuk - Pengambilan pil perancang kehamilan atau kaedah lain - Masalah berat badan berlebihan atau kurang berat badan - Masalah kalenjar tiroid atau pituitari - Masalah polycystic ovarian syndrome - Masalah pada struktur rahim, ovari atau serviks Oleh itu, sekiranya masalah ini berlarutan dan ujian UPT anda masih negatif, sila rujuk kepada doktor untuk mengenal pasti punca dan mendapatkan rawatan.

Hi doctor saya lambat haid seminggu tapi takda stress takda tanda tanda pregnant walaupun saya berhubungan dengan suami setiap hari perlu ke saya beli pregnancy test or maybe haid saya lambat sebab biasa kitaran haid saya 30-37day before this cuma this month lebih dari 40hari

same sy pun hritu lambat 2 bulan lebih bila check -ve then pegi consult dgn doc die ckp ni sebab perubahan hormon

VIP Member

Masalah hormon klau bln lps xdtg, pstu tiba2 dtg sikit2 mcm ni..better gi cek, sbb masalah hormon ni blh gnggu kesuburan..

Sama kita sis.. sy bru 12 hari lewat. Masih menunggu jgk.. bln lepas period dua ari. Bulan ni xde plk. Test ngtif jgk.. 😭

Ektopik tu kandungan luar rahim

VIP Member

Sam tapi😅😅tpi sy lewat period dekat sbln.. Cek upt asik -ve jer...

Aminnn

Maybe hormon tak teratur. Ataupun kalau sis nak kepastian better cek dengan doktor.

Hormon sis. Tanda2 tu kadang simptom post ovulation pun ye

Saya fikir saya je yg kene macam ni..saya sama situasi cam awak

Dh cek kah sis.....

hormon bertukar

Sy 1 tahun lebih sdah kawin

Câu hỏi liên quan